Кропивницький гвардієць на Донбасі вивіз з-під обстрілів понад 500 бійців

Кропивницький гвардієць, водій однієї з частин, рятує життя військових на Донбасі.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на Національну гвардію України.

Сергій з перших днів повномасштабного російського вторгнення виконував бойові завдання безпосередньо на лінії зіткнення в Донецькій області.

Сотні поранених побратимів, як з НГУ, так і інших військових підрозділів, ризикуючи своїм життям він вивіз в безпечну зону.

«У мирному житті, професія водія у нас вважається заурядною, звичайною, а на війні немає другорядної роботи. Кожен – кухар, медик, водій – одиниця стратегічна. Під час воєнних дій важливість кожного збільшується в сто крат. Там кожен герой. Але ніхто, віриш, ніхто себе таким не вважає. Просто самовіддано роблять своє діло»,-  розмірковує Сергій.

9

Він прийшов до лав Нацгвардії у 1999 році. За спиною – тисячі кілометрів доріг при виконанні службово-бойових завдань. У 2014-му, 2015-му, 2017-му та 2018 роках ніс службу у районі проведення #АТО/ООС.

«Коли їздиш за кермом у мирному житті, не зважаєш на відстані між невеличкими населеними пунктами. Ось це село, за ним ще одне, далі буде таке-то. Спокійно собі їдеш. Коли ж вів машину під масованими артилерійськими обстрілами, метр шляху видавався довжиною у життя. Кожен поворот, кожен кущ чи дерево наче вкарбовувалися в мозок. Я відповідав за людей, віз їх від смерті. Там, за моєю спиною на борту бронемашини були люди, мої брати, поранені, потребуючі негайної допомоги», – говорить гвардієць.

4

Поки Сергій вивозив поранених, ворог не припиняв обстріли.  Він працював під щільним артилерійським вогнем. Проривався через оточення і засідки. На його машину полювала російська авіація. Рвало колеса, руйнували мости. Сергій із побратимами ремонтувалися нашвидкоруч і знову вперед, на нуль.

«Хтось мене спитав: страшно на війні? Коли їдеш туди, так, є такий холодок у серці. Але по приїзду, при отриманні завдань, страх кудись дівається і ти зосереджуєшся на виконанні. Включаєшся абсолютно, думок немає. Тільки миттєві відточені реакції – зробити все швидко та ефективно», – розповідає, що після виконання завдань посічену осколками бронемашину шанобливо обійшов, наче козак свого бойового коня. Потім  погладив по пораненій обшивці та сфотографував на згадку.

8

83

93

Поширити:

Залишити коментар:

коментар