СБУ ліквідувала криптовалютний центр у Кропивницькому

Служба безпеки України у ході комплексних заходів щодо нейтралізації потенційних загроз енергетичній безпеці, ліквідувала у Кропивницькому центр з майнінгу криптовалют.

Про це повідомляє УСБУ в області, інформує Перша електронна.

Для забезпечення «майнінгової ферми» електроенергією місцевий мешканець самовільно втручався в роботу об’єднаної енергетичної мережі регіону, що могло спричинити перебої з електропостачанням, у тому числі й об’єктів критичної інфраструктури.

8b54230ab76ae26192ba8dcd8ea61e50.jpg

За даними слідства, протиправний «бізнес» організував заступник директора відомої у місті мережі аптек. Зловмисник підключав обладнання для майнінгу до мереж електропостачання, використовуючи спеціальне обладнання, що дозволяло споживати електроенергію в «обхід» лічильників.

Оскільки працівник відповідає за енергетичну безпеку підприємства, більше року йому вдавалося маскувати протиправну діяльність у приміщеннях аптек. За цей час зловмисник викрав електроенергії на суму близько 2 млн грн, «заробивши» при цьому більше 6 млн грн.

У ході обшуків, проведених у приміщеннях аптек, правоохоронці виявили місця незаконних підключень до об’єднаної енергетичної мережі та вилучили:

-​38 комплектів комп’ютерної техніки для майнінгу криптовалют загальною вартістю понад 1 млн грн;

-​технічні пристрої, за допомогою яких відбувалося втручання в енергомережу;

-​чорнові записи з доказами протиправної діяльності.

Вилучене обладнання направлене на експертизу.

f509971e3f365c3e56a7ac6f989bbc26.jpg Наразі зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 188-1 ( викрадення води, електричної або теплової енергії шляхом її самовільного використання) Кримінального кодексу України.

Триває слідство для виявлення обставин та усіх, причетних до оборудки осіб.

Читайте також:

СБУ затримала російського агента в Кропивницькому

Міському голові Світловодська підкинули гранату з метою навчання

Поширити:

Залишити коментар:

коментар