Важливо

У Кропивницькому зафіксували межі захоронення радіоактивних матеріалів

Фахівці Державного спеціалізованого підприємства “Об’єднання “Радон” зафіксували чіткі межі захоронення радіоактивних матеріалів “Веселівське родовище”, яке знаходиться на околиці Кропивницького.

Про це Першій електронній газеті повідомили у пресслужбі Кропивницької міської ради.

Також спеціалісти здійснили попередню гамма-зйомку для визначення рівня радіаційного забруднення на різних ділянках та промаркували місця перевищення загального фону, так звані “гарячі точки”. Ці осередки забруднення, скоріше за все, виникли саме внаслідок проведення незаконних робіт.

35655 368x264 2

– У 2017 році, внаслідок розриття радіоактивних контейнерів з метою їх здачі в брухт, частина забруднених Цезієм-137 металевих конструкцій та ґрунту потрапили на поверхню. Тоді несанкціоновані роботи вдалося вчасно зупинити. З метою недопущення повторних спроб розриття майданчика міською владою вжито ряд заходів, зокрема, ініційовано розробку та втілення проєкту реабілітації радіоактивного могильника, – повідомив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко.

Також на майданчику здійснили шурфування для забору ґрунту, помітили місця виходу захоронених матеріалів на поверхню. Наступний етап — обробка та систематизація отриманих результатів.

35654 368x264 2

Проєкт дослідження полігону здійснюється AFRY Group за фінансової підтримки уряду Норвегії.

Читайте також: Неподалік Кропивницького розкопали захоронення радіоактивного металобрухту.

35652 368x264 2

Поширити:

Залишити коментар:

коментар