Сьогодні, 12 січня, на площі перед міськрадою Кропивницького презентували 4 спецавтомобілі, які були закуплені для лікувально-профілактичних закладів міста. Реанімобілі та автомобілі швидкої медичної допомоги закупили за кошти субвенції з державного бюджету (8,4 млн грн). Міськрада Кропивницького співфінансувала купівлю спецтехніки лише на 3% (252 тис. грн).
Як повідомляє Перша електронна, ці 4 санітарні автомобілі лікувальні заклади за результатами проведених тендерних закупівель придбали у грудні 2017 року.
Для міського пологового будинку купили реанімобіль вартістю 2 млн 495 тис. грн; для міської лікарні швидкої медичної допомоги також закупили реанімобіль вартістю 2 млн 498 тис. грн; а для центральної міської лікарні купили 2 автомобілі швидкої медичної допомоги вартістю 1 млн 698 тис. грн кожний.
Кошти для таких придбань медзаклади отримали за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на загальну суму 8,4 млн грн. З міського бюджету також виділили співфінансування у розмірі 3% – 252 тис. грн.
Усі санітарні автомобілі створені на базі сертифікованого автомобіля Citroen Jumper та укомплектовані найсучаснішим обладнанням іноземного та вітчизняного виробництва, необхідним для надання екстреної медичної допомоги при транспортуванні хворих.
У комплектацію автомобілів входять:
- сучасні апарати штучної вентиляції легень;
- пульсоксиметри для вимірювання насичення крові киснем;
- багатоканальні електрокардіографи та дефібрилятори;
- сучасні медичні вакуумні ноші та матраци для імобілізації при транспортуванні хворих;
- шприцеві насоси для нагріву розчинів та вливання їх під тиском;
- апарати для вимірювання цукру крові;
- санітарні сумки для надання невідкладної медичної допомоги;
- монітори пацієнтів та інше.
Придбання санітарного автотранспорту покращить якість та доступність медичної допомоги населенню міста та області в умовах реформування медичної галузі.
Заклади, які придбали автомобілі, входять до складу Кропивницького госпітального округу, як лікарні інтенсивного лікування. У подальшому це дасть можливість не лише транспортувати хворих з важкою патологією для лікування у заклади охорони здоров’я ІІ та ІІІ рівня, але й проводити діагностику та надавати сучасну невідкладну допомогу на рівні світових стандартів, що в свою чергу врятує не одне людське життя.
Дмитро Васильєв, Перша електронна газета