Вчора було зафіксовано 5 епізодів порушення режиму тиші з боку НЗФ. Ввечері ворог відкривав вогонь зі стрілецької зброї та гранатометів на західних околицях Донецька, зокрема у Пісках та Опитному. Також відбулася збройна провокація бойовиків у Широкиному: окупанти неприцільно вели вогонь у бік українських позицій. Тут НЗФ також застосували стрілецьку зброю та гранатомети.
За фактами, які оприлюднив сьогодні на брифінгу речник адміністрації Президента України з питань АТО полковник Андрій Лисенко, за минулу добу внаслідок бойових дій жоден український військовослужбовець не загинув і не був поранений.
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ продовжує фіксувати порушення умов відведення озброєнь з боку противника
Безпілотник місії підтвердив, що поблизу села Сонцеве досі перебувають 16 ворожих танків. Також біля села Мирне, яке знаходиться під контролем бандформування «ЛНР», зафіксовано 13 танків. Збройні Сили України щоденно співпрацюють з місією ОБСЄ та уважно спостерігають, як усі сторони дотримуються умов відведення озброєння. У разі порушень та провокацій, українські військові готові дати відсіч ворогу.
СБУ затримала бойовика, який атакував місію ОБСЄ
У Рубіжному оперативники знешкодили снайпера з бандформування «ДНР» на прізвисько «Кент». Встановлено, що він долучився до НЗФ у липні минулого року після звільнення з тюрми. Згодом бойовик пройшов спеціальну підготовку під керівництвом співробітника російських спецслужб та брав участь у бойових діях проти сил АТО. Тепер він повернеться до української в’язниці.
Ще одного бойовика затримали у Слов’янську.
Встановлено, що місцевий мешканець у квітні минулого року був завербований до лав НЗФ і чергував на одному з блокпостів бойовиків у Слов’янську під час окупації міста. Згодом він переїхав до Донецька. Через деякий час, зрозумівши, що грошей він так і не отримає, чоловік покинув ряди бойовиків і виїхав до Росії, де переховувався протягом року. Коли гроші закінчилися, вирішив повернутися додому, де його затримали місцеві міліціонери.
Ще одного члена бандформування «ДНР» затримано у селі Катеринівка Мар’їнського району Донецької області
З’ясувалося, що раніше неодноразово судимий уродженець м. Харцизьк, у 2014 році полишив дружину і двох маленьких дітей, і вступив до лав НЗФ. Після повернення додому чоловік переховувався, допоки не був затриманий українськими правоохоронними органами.
Водночас ще 2 бойовиків, які не скоїли важких злочинів, продовжують повертатися додому – у рамках програми СБУ
Один з них був учасником сепаратистського руху у Слов’янську та добровільно вступив до лав окупантів. Згодом, розчарувавшись у ідеях «русского міра», він вирішив повернутися до мирної України, погодившись співпрацювати з правоохоронними органами. Другий був членом бандформування «ДНР» з літа минулого року, ніс службу на блокпостах, організовував пропускний режим та охороняв об’єкти. До вашої уваги – відео з покаянням одного з них.
У Краматорську було виявлено схрон зі зброєю та боєприпасами
Зокрема, правоохоронці вилучили 2 тротилові шашки, 4 гранати Ф-1 та РГД-5, 3 гранати для підствольних гранатометів та набої.
Українські силовики спільно з ДФС заблокували незаконну схему виготовлення та збуту алкогольних напоїв
Впродовж 2015 року зловмисники налагодили мережу продажу підробленої продукції у Артемівську, Дружківці, Костянтинівці, Краматорську і Слов’янську. Тепер цьому підпільному «синдикату» покладено край.
Сьогодні Президент України підписав зміни до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу», відповідно до яких строк контрактної військової служби для військовослужбовців, які служили не менше 11 місяців, зменшується до 6 місяців. Такі зміни строків військової служби за контрактом дозволять залучати більшу кількість досвідчених українських військових до продовження служби у лавах ЗСУ за контрактом після їх участі у бойових діях.
З бійцями Нацгвардії зустрілися українські психологи
Днями у зоні АТО на Маріупольському напрямку працювала робоча група психологів Національної академії Національної гвардії України. Групи психологів об’їхали понад 70 українських опорних пунктів та більше 20 блокпостів.
Анонімні анкетування дозволили виявити проблемні питання підрозділів, про які солдати розповідають неохоче. Особливу увагу робоча група психологів приділяла індивідуальним бесідам з військовослужбовцями.
Через контрольний пункт «Новотроїцьке» на окуповану територію прослідувало 3 вантажівки з гуманітарним вантажем від благодійної організації.