Переможниця Всесвітньої Гімназіади Анастасія Стерпу: “Мрію про Олімпійські ігри”

Новина про те, що 15 річна Анастасія Стерпу з Новоукраїнки перемогла у фіналі V-ої Всесвітньої Гімназіади в Ріо-де-Жанейро і стала чемпіонкою світу серед школярів, миттєво облетіла усі обласні пабліки. Ще б пак, адже саме завдяки їй прапор з символікою Новоукраїнської громади побачив весь світ. Виборовши «золото», юна боксера принесла славу не лише місту, області, а й всій країні. А ще Настя побачила океан, отримала змогу порівняти Ріо з Новоукраїнкою (рідне місто перемогло в цьому «двобої» завдяки деревам та чистості) і усвідомити, що перемога – це майже завжди командний результат.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Громада зустрічала свою «золоту» спортсменку – вихованку Новоукраїнської ДЮСШ квітами, обіймами і подарунками. На міському стадіоні її високо вгору підкидали новоукраїнські спортсмени, міський голова Олександр Корінний вручив у подарунок за перемогу планшет, друзі та знайомі задарували квітами. А на першому дзвонику у її ліцеї «Лідер» ще й доручили сповістити усіх про початок нового навчального року.

Анастасія Стерпу з головою громади Олександром Корінним, подругою та тренером Сергієм Клименком
Овації для чемпіонки від новоукраїнських спортсменів

До речі, судячи з блискавичних успіхів на спортивних турнірах (боксом вона займається два роки) Перемога Насті у Ріо не така вже й неочікувана. Саме завдяки тренеру Сергію Клименку, переконана Настя, вона і змогла успішно дебютувати на Всесвітніх змаганнях.

На запитання, що було найскладніше Настя відверто відповідає: відсутність «рідного» тренера на змаганнях.

– Спочатку було навіть дещо лячно, а потім зрозуміла, що відступати немає куди… До того ж мій тренер був постійно на зв’язку. Підтримував і порадами, і настановами, і звертав мою уваги на деталі поєдинків.

– Що допомогло перемогти, як ти думаєш?

– Те, що я звикла чути тренера, дослухатись його порад. З тренером я займаюсь тричі на тиждень, сама ж тренуюсь щодня по кілька годин. А мій секрет успіху і впевненості в собі – це намагатися бути морально стійкою. На рингу я згадую, все, що мені говорив тренер. Я намагаюся повністю розчинитися в двобої, і продумати свою тактику, і передбачити тактику своєї суперниці

– Після такої суттєвої перемоги у спортивній сфері не передумала про кар’єру слідчого?

– Можливо, стану тренером… Я зрозуміла, наскільки він є важливим… Хоча… ще з дитсадка мріяла про роботу в поліції і завжди хотіла стати слідчим. Гадаю, навики з боксу мені не завадять в жодній з обраних мною професій.

– Про зіркову хворобу ще ніхто не казав?

– Я чомусь думаю, що вона мені не загрожує. Мій тренер це знає, дехто правда про це теж запитував, чи витримаю я «випробовування славою». Але я думаю, що це не про мене. Так, такої уваги до мене раніше не було, звичайно, вдячна за неї, хоча спочатку було дещо незручно. Я щиро вдячна за підтримку громаді, своїм рідним, кожному новоукраїнцю, хто переживав за мене, допомагав матеріально, підтримував. Завдяки громаді та небайдужим я отримала можливість поїхати на Всесвітню Гімназіаду та підготуватися до участі в ній на тренувальних зборах в Коломиї. А найбільше я вдячна своєму тренеру, адже саме він зробив з мене чемпіонку

– Що попереду? Підкорення яких п’єдесталів, перемога в яких поєдинках?

– Зараз я буду готуватися до Чемпіонату України. 7 вересня чемпіонат області, а наприкінці місяця чемпіонат України. Ну і звичайно, в перспективі мрію про Олімпійські ігри.

Настя повернулася з-за океану не надто очарованою Бразилією. Каже, встигла скучити за зеленою і затишною Новоукраїнкою, а вулиці Ріо-де-Жанейро вразили брудом та неохайними пальмами. В океан Настя не встигла скупатися – треба було тримати форму, а вона на той час ще й прихворіла. Все ніби натякало: ще встигнеш зануритися з головою у принади всього світу, головне зараз – зосередитися на двобої. Ось так вона й перемогла!

Олена Комісаренко для Першої електронної газети.

Нагадаємо, боксерка з Кіровоградщини стала чемпіонкою світу серед школярів

Читайте також: спортсмени з Кіровоградщини представляли Україну на чемпіонаті світу зі спортивної боротьби

Поширити:

Залишити коментар:

коментар