![20479753_1530305593688729_7054038954384289965_n](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2018/01/20479753_1530305593688729_7054038954384289965_n-678x381.jpg)
Кіровоградську обласну федерацію джиу-джитсу за підсумками досягнень 2017 року визнано найрезультативнішою в Україні. А кропивницький тренер В’ячеслав Шульга отримав титул найкращого тренера.
Як розповів Першій електронній тренер і голова обласного осередку з комбат джиу-джитсу та бойового самбо В’ячеслав Шульга, минулого року перелік титулів спортсменів їхнього клубу “TIGER” поповнився “чемпіонами світу” та Європи.
“У липні був чемпіонат світу в Хорватії, де в нас були перемоги – два чемпіона світу і один призер. Потім, уже восени, наш спортсмен переміг на чемпіонаті Європи. Також є “срібло”, “золото” у вікових категоріях. Крім того, враховувалися результати на змаганнях національного рівня – чемпіонати та кубки”, – каже тренер.
![](http://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2018/01/26805422_10155496766879261_2997629416175725359_n-500x509.jpg)
Обласна федерація також має осередок у Знам’янці – клуб “Pit-Fighter”, який працює під керівництвом тренера Олексія Слуцького. У Хорватії два його спортсмени також вибороли золото.
Хорватія, чемпіонат Світу:
1) Майнич Роман 76 кг (18+) – 2 місце;
2) Прозоров Богдан 69 кг (18+) – 3 місце;
3) Джемига Данило 57 кг (16-17) – 1 місце;
4) Могильний Владислав 57 кг (16-17) – 2 місце;
5) Сайфудінов Михайло 76 кг (16-17) – 1 місце (Знам’янка);
6) Ільїн Владислав 92 кг (18+) – 1 місце (Знам’янка).
Ужгород, чемпіонат Європи:
1) Прозоров Богдан 69 кг (18+) – 2 місце;
2) Турчин Андрій 76 кг (18+) – 1 місце
3) Могильний Владислав 60 кг (16-17) – 1 місце.
![Світлина від Вячеслава Шульги.](https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20479753_1530305593688729_7054038954384289965_n.jpg?oh=4329a6fea375d7ef29f5e8c74021d3df&oe=5AE1A6A0)
Окрім того, кропивницькі спортсмени виконали нормативи до статусу Майстрів спорту і МС міжнародного класу. Зокрема, МС міжнародного класу отримали Андрей Турчин і Роман Майніч, а МС Богдан Прозоров.
Обласний осередок з комбат джиу-джитсу та бойового самбо В’ячеслав Шульга очолює близько двох років. До цього, каже тренер, “TIGER” лобіював більше бойове самбо, а віднедавна до програми включили ще один вид спорту – бойове джиу-джитсу. За словами В’ячеслава Шульги, саме база бойового самбо зараз допомагає спортсменам у досягненні результатів у інших видах змагань:
“Раніше ми лобіювали один вид спорту (бойове самбо – ред.). Тому у нас і результати такі хороші, адже база бойового самбо – універсальний вид спорту. Ми собі можемо дозволити виступати у всіх змішаних видах спорту – де є і боротьба, і удари. У нас навіть є хлопці, які виступають у професійній лізі – де спортсмени різних видів бойових мистецтв виступають у “восьмикутнику”. Вони змагаються, чий стиль і техніка краща. Наприклад, Роман Майнич, який має місце у світовому рейтингу “Sherdog”, здобув у професійній лізі 5 перемог, 1 нічия і 0 поразок”.
![Світлина від Вячеслава Шульги.](https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18222477_1440581652661124_7663259489324454259_n.jpg?oh=485579d51f0ff61160e95ab0d925aab2&oe=5AE9B666)
Саме завдяки результативності всієї команди обласної федерації комбат джиу-джитсу та бойового самбо на різних рівнях забезпечила Кіровоградщині першість в Україні.
Вітаємо команду із визнанням та бажаємо перемог у наступних чемпіонатах.
Ольга Ткаченко, Перша електронна газета