У галереї CAPITALE & Victor ORLY, що у французькому місті Марсель, відкрили фотовиставку UNE ENFANCE VOLEE або ВКРАДЕНЕ ДИТИНСТВО. Автор експонованих світлин – кропивницький фотограф Олександр Майоров.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Ідея показати світові обличчя українських діток, чиє дитинство зруйнувала росія з її нелюдським бажанням захоплювати і руйнувати, належить кропивницькій журналістці, волонтерці і громадській діячці Олені Горобець.
“Російська агресія вкрала щасливе дитинство мільйонів українських дітей. Сотні діток були жорстоко вбиті чи покалічені, мільйони були змушені тікати з батьками зі своїх домівок, з притулків у інші куточки україни і за кордон. Не всі з них коли-небудь зможуть повернутися додому. А скільки дітей осииротіло… Їхні мрії, жвавість, улюблені іграшки, рідних та друзів забрала безглузда, жорстока, несправедлива агресія Росії”, – ділиться емоціями Олена.
Працюючи у Гуманітарному центрі громадської організації «Територія успіху», де тисячі переселенців отримали допомогу одягом, взуттям, харчами та найрізноманітнішими, необхідними для життя і виживання речами, Олена знайомилася з людьми, чиє життя змінила війна, і проникалася їхніми долями й історіями. Зазираючи у щирі дитячі очі, волонтерка зрозуміла, що ці очі має побачити світ.
Ідею підтримали відомий в Україні фотограф, лауреат обласної журналістської премії Олександр Майоров, який з перших днів працював у волонтерських центрах Кропивницького, і журналістка Анастасія Зубова, котра зафіксувала історії переселенців і створила текстовий супровід до фотографій.
Для Олександра цей проект став одним з найважчих в емоційному плані.
“Мені дуже хотілося б, щоб приводом для наступної виставки було щось… хороше. Я не хочу, щоб мої роботи асоціювалися з війною, бо я не військовий журналіст.
Я хочу, щоб з моїми роботами асоціювалися краса та людяність. А це про горе” – відверто зізнався митець.
Всього для виставки відібрали 23 його світлини зі щирими дитячими поглядами і неприхованими емоціями.
Фінансову підтримку в організації виставки надала Асоціація CAPITALE, а безпосереднім втіленням ідеї в життя зайнявся наш земляк із Кропивницького, сучасний французький художник, один із найяскравіших представників імпресіоністів нового покоління, президент культурно-мистецької асоціації «Capitale» Віктор Орлі.
Першими глядачами стали дітки українських біженців, які отримали тимчасовий прихисток у Франції.
Вони роздивлялися, знайомилися з історіями своїх маленьких земляків і ділилися власними. А потім працювали над портретами під наставництвом Віктора Орлі і співали українських пісень разом з Тетяною Ланіною, старшим викладачем інституту Київського університету ім. Бориса Грінченка.
Наразі ГО «Територія успіху» шукає партнерів у різних містах світу, щоб представити остаточні результати фотопроекту.
Нагадаємо, у Кропивницькому відкрилася унікальна фотовиставка.