Важливо

У Кропивницькому створюють інтерактивну етнолабораторію “Баби Єльки”

Учасники фольклорно-етнографічного проєкту “Баба Єлька” працюють над створенням сучасної інтерактивної музею-етнолабораторії. Базою для них стало приміщення, надане Обласним центром народної творчості.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією сайту Кіровоградської ОДА.

Численні предмети народного побуту і декоративно-ужиткового мистецтва, що стануть основою експозицій, учасники проєкту привезли з експедицій населеними пунктами Кіровоградщини. Загалом протягом 36 поїздок у 50 сіл вони зібрали понад 400 експонатів, серед яких різноманітні знаряддя праці, посуд, одяг, килими, рушники, а також ікони та старовинні фотографії.

1102201202

Із фондом і перспективами етнолабораторії ознайомилася заступниця голови облдержадміністрації Тетяна Волинець.

“Ми вже давно мріємо про створення у Кропивницькому повноцінного динамічного, сучасного і креативного культурного простору. Щоб показати і Кіровоградщині, і світові унікальні народні коштовності та історії, пов’язані з ними, – пояснила під час зустрічі голова ГО “Баба Єлька” Інна Тільнова. – Ми дуже хочемо розповісти усім, що Кіровоградщина – особлива. І, перш за все, привернути увагу місцевих жителів до справжньої історії і культури нашого регіону, до народної творчості та звичаїв, щоб вони пишалися і поважали своїх предків, свій народ. І якщо відверто – хочемо припинити танці навколо імперського минулого Кіровоградщини. Бо ми маємо чим пишатися, окрім розваленої фортеці, призначення якої зокрема було знищення всього українського. Треба актуалізувати інші смисли.”

Інна Тільнова розповіла Тетяні Волинець про найближчі плани проєкту. Зокрема облаштування креативного простору у внутрішньому дворі ОЦНТ з піччю, сценою, майданчиками для народних танців та майстер-класів з народних ремесел і мистецтва. Відвідувачі етнолабораторії матимуть змогу ткати, вишивати, куховарити тощо. Волонтери також планують записати диски з автентичними піснями, які можуть стати і музичним супроводом, й інструментом для вивчення фольклорної спадщини Кіровоградщини.

1102201204

Для відкриття етнолабораторії й оновлення асфальтного покриття на подвір’ї необхідні чималі кошти. Тож учасники “Баби Єльки” розраховують на підтримку небайдужих земляків і, перш за все, обласного бюджету. Поспілкувавшись з волонтерами, Тетяна Волинець відзначила, що ідея дуже цікава і її необхідно реалізовувати.

Більше про проєкт можна дізнатися на сторінці “Баби Єльки” у Facebook.

Нагадаємо, громадським діячам Кіровоградщини вручили нагороди “У фокусі добра”.

Читайте також: Співачка YELKA презентувала народну пісню в сучасній обробці

1102201203

20200206 093614

Поширити:

Залишити коментар:

коментар