Важливо

У Кропивницькому збирають підписи за новий конкурс дизайну пам’ятного знака на честь Героїв Майдану

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Учора, 16 серпня, в Єдиній системі електронних петицій з’явилося звернення з проханням провести новий конкурс на кращий проект пам’ятного знака на честь Героїв Майдану.

Інформує Перша електронна.

Текст петиції подано без змін:

“Враховуючи, що оприлюднені на сайті Кіровоградської міської ради проекти, подані на відкритий конкурс на кращу пропозицію пам’ятного знака/композиції на честь Героїв Майдану в місті Кропивницькому, отримали негативну оцінку громади міста (зокрема у соціальних мережах та на сайтах регіональних ЗМІ), пропонуємо наступне:
1. Зупинити відкритий конкурс на кращу пропозицію пам’ятного знака/композиції на честь Героїв Майдану в місті Кропивницькому (вважаємо, що неприпустимо витрачати час членів журі на розгляд проектів, поданих на конкурс, а також присуджувати авторам поданих на конкурс робіт грошові премії, виділені з коштів місцевого бюджету).
2. Оголосити новий конкурс.
3. Забезпечити новому конкурсу ШИРОКЕ висвітлення у ЗМІ (не лише у місцевих, а й провідних українських ЗМІ).
4. Повідомити про проведення нового конкурсу якнайбільше провідних українських ВНЗ (а отже їхній викладацький склад і студентство), що спеціалізуються на підготовці фахівців з напрямів підготовки “Образотворче мистецтво”, “Архітектура” та “Архітектура та містобудування”, зокрема:
– Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури;
– Київський національний університет будівництва та архітектури;
– Львівську Національну Академію Мистецтв;
– Національний університет «Львівська політехніка»;
– Закарпатську академію мистецтв;
– Харківську державну академію дизайну та мистецтв
та інші.
Також повідомити кафедру образотворчого мистецтва та дизайну мистецького факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка.
4. Максимально висвітлити у ЗМІ також ПЕРЕБІГ конкурсу, провести його максимально відкрито та прозоро для громади міста.

Вважаємо, що виконання цих вимог забезпечить високий рівень як самого конкурсу, так і конкурсних проектів, що в підсумку гарантуватиме достойний пам’ятник Героям Майдану, що стане гідним увіковіченням пам’яті загиблих учасників Революції Гідності та окрасою міста”.

Автор: 

Дата початку збору підписів: 

До кінця збору підписів залишилось: 

Станом на 17 серпня петицію підписали 0 осіб з 450 необхідних.

Підписати петицію можна тут.

Які проекти претендують на місце на площі Героїв Майдану у Кропивницькому: реакція соцмереж

Нагадаємо, на початку листопада минулого року заступниця міського голови Кропивницького Наталя Дзюба на нараді з активістами Євромайдану озвучила думку, що пам’ятник Героям Революції гідності варто спорудити на Фортечних Валах. Цю ідею активісти сприйняли різко негативно.

Згодом активісти Євромайдану оприлюднили публічне звернення до очільника облдержадміністрації Сергія Кузьменка та міського голови Кропивницького Андрія Райковича. На думку євромайданівців, пам’ятний знак Героям Майдану має бути споруджений саме на площі Героїв Майдану, де відбувалися події Революції у нашому місті.

29 листопада 2016-го у міській раді Кропивницького відбулось друге засідання „круглого столу” щодо визначення концепції реконструкції площі Героїв Майдану та пам‘ятного знаку. Активісти та фахівці зійшлися на тому, що варто починати працювати над створенням конкретного переліку умов майбутнього конкурсу проектів реконструкції центральної площі та створення пам‘ятника Героям Майдану.

15 лютoгo 2017-го відбулaся робоча зустpіч начальника управління містобудування та архітектури Вадима Мездріна з пpедстaвниками ініціaтивнoї гpупи щoдo ствopення пaм’ятнoгo знaку Геpoям Мaйдaну. Учасники зустрічі визначилися, що у Кропивницькому буде встановлюватися саме “пам’ятний знак”, а не “пам’ятник”. Вадим Мездрін зауважив, що для встановлення пам’ятника передбачена достатньо складна процедура погоджень, необхідно отримати велику кількість дозволів, що може затягнутись у часі на цілий рік, а конкурс на пам’ятний знак триватиме не більше півроку. Громадські активісти підтримали такий підхід, але наполягали, що за формою це, все ж має бути повноцінний пам’ятник.

Головний архітектор міста запропонував проводити конкурс на створення пам’ятного знаку Героям Майдану у два етапи. Перший етап — це відкритий конкурс, на якому за проекти архітекторів голосуватиме громадськість і обере п’ять найкращих. Другий передбачає голосування конкурсної комісії за найкращу роботу з п’яти раніше обраних.

За результатами чергової наради з питання організації відкритого конкурсу на кращу пропозицію пам’ятного знака на честь Героїв Майдану в місті Кропивницькому до складу журі, яке буде займатися розглядом конкурсних пропозицій, були запропоновані наступні кандидатури.

Уже 22 лютого у Кропивницькому  визначились із попереднім складом журі, яке обиратиме найкращий архітектурний проект майбутнього пам’ятника Героям Майдану.

А 11 квітня члени виконкому міської ради Кропивницького погодили рішення Про організацію відкритого конкурсу на кращу пропозицію пам’ятного знака/композиції на честь Героїв Майдану.
Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*