У Кіровограді політичну рекламу розміщують з порушенням

У Кіровограді після офіційної реєстрації кандидатів в депутати до місцевих рад масово з’явилась політична агітація на носіях зовнішньої реклами. І в основному – без вихідних даних або з даними, які не відповідають ЗУ «Про місцеві вибори». Про це Першій електронній повідомляє мережа “Опора”.

Зокрема, розміщені без вихідних даних сіті-лайти кандидата на міського голову Андрія Максюти (самовисування). Також без вихідних даних сітілайти і білборди партії, яка висунула кандидатів до місцевих рад – Блоку Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ»  та партії «Наш край» і кандидата від цієї партії Андрія Табалова.

Також друковану продукцію без вихідних даних розміщують окремі кандидати. Так запрошення на «грандіозне дитяче свято» поширював у спальному мікрорайоні Кіровограда кандидат у депутати до Кіровоградської міської ради Ігор Захаров (Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ»).

Відповідно до ч.2 ст. 56 Закону України «Про місцеві вибори»: друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

В ч.1 ст.56 Закону зазначено, що до друкованих агітаційних матеріалів належать плакати, стенди, листівки, постери, інша друкована продукція з написами, що стосується передвиборної агітації, а також матеріали, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами.

На сіті-лайтах іншого кандидата на міського голову – Сергія Михальонка (висунутий Кіровоградською міською організацією політичної партії Громадський рух «Народний контроль») замовником зазначено Львівську міську організацію політичної партії «Громадський рух «Народний контроль», тим часом як в ч.6. ст. 54 ЗУ «Про місцеві вибори» чітко зазначається, що передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється”.

За коментарями звертайтеся: Патруль Євгеній – координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл. +380994263118

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар