У четвер, 5 грудня, Міністерство у справах ветеранів України публічно представило “Стратегію ветеранської політики на період до 2030 року” і План заходів з її втілення до 2027 року.
Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Міністерства.
“Стратегія ветеранської політики на період до 2030 року – це фундаментальний документ, що визначає основні стратегічні та оперативні цілі у сфері підтримки ветеранів. Він охоплює всі аспекти взаємодії держави з ветеранами — від етапу проходження служби до моменту звільнення, а також подальших можливостей для інтеграції, зміцнення громад та розвитку держави”, — зазначила очільниця Міністерства Наталія Калмикова.
Стратегічні цілі, закладені в Стратегії ветеранської політики:
- Відновлення людського капіталу та добробуту ветеранів і ветеранок, членів їхніх сімей. Охоплює координацію зусиль у сферах фізичного та ментального здоров’я ветеранів, підтримку й розвиток родин, забезпечення державних гарантій, а також сприяння працевлаштуванню, економічній незалежності та підприємництву серед ветеранів.
- Повага та вшанування. Охоплює заходи, спрямовані на підкреслення важливості ролі Захисників і Захисниць у суспільстві, що впливають на обороноздатність держави та мобілізаційний ресурс. У рамках вшанування передбачається меморіалізація, впорядкування питань поховань, збереження пам’яті, створення музеїв та інших елементів, які допоможуть увіковічнити пам’ять про Захисників на багато років уперед.
- Забезпечення національної безпеки та обороноздатності. Це широкий спектр заходів, зокрема, запровадження початкової військової підготовки в школах із залученням ветеранів як викладачів. Також передбачено захист прав ветеранів і ветеранок під час їхньої служби у військовому резерві, що сприяє зміцненню оборонного потенціалу країни.
“Стратегія ветеранської політики — це відповідь на виклики часу та нагальні потреби. Хочу підкреслити, що вона є “живим” документом. Зміни у знаннях, розумінні, потребах і контексті, в якому перебуває країна, будуть враховані та системно імплементовані для вдосконалення самої стратегії. Це дозволить забезпечити засадничий підхід до реалізації наскрізної політики щодо ветеранів та їхніх родин у масштабах всієї держави”, — наголосила Наталія Калмикова.
Нагадаємо, 29 листопада цього року Кабінет Міністрів України схвалив “Стратегію ветеранської політики на період до 2030 року” та затвердив операційний план заходів з її реалізації у 2024-2027 роках. Це фундаментальний документ, що має забезпечити комплексні зміни та розвиток державної ветеранської політики в Україні. Стратегія вперше визнає та спрямована на підтримку сімей ветеранів і ветеранок.
Читайте також:
- Звільнення з військової служби під час воєнного стану: підстави та порядок
- Шлях додому: як KERNEL реалізує програми підтримки ветеранів
- В Україні цілодобово працює Гаряча лінія підтримки ветеранського фонду