Важливо

Депутати з Кіровоградщини вимагають від Разумкова та Гончарука повернути гроші громадам

Депутати Гайворонської міської ради та Смолінської селищної ОТГ долучилися до всеукраїнської акції #Поверніть_ гроші_ громадам. Чиновники звернулися до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та прем’єрміністра Олексія Гончарука з вимогою захистити інтересів громад у Держбюджеті-2020.

Про це Першій електронній газеті повідомили у Кіровоградському РВ АМУ.

Причиною для занепокоєння стало те, що у оприлюдненому 5 листопада на сайті Верховної Ради України поданий Урядом проєкт Державного бюджету на 2020 рік не враховує пропозиції АМУ та зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад.

У тексті звернення зокрема йдеться:

“Поданий Урядом проект Державного бюджету на 2020 рік зменшує доходи місцевого самоврядування всупереч тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності громад. Передбачений місцевим бюджетам ресурс не дозволить органам місцевого самоврядування виконувати власні та делеговані повноваження, унеможливить надання послуг громадянам.

Для недопущення суттєвого обмеження доступу громадян України в медичному обслуговуванні, соціальному захисті та освіті, закликаємо Вас:

  • В проекті Державного бюджету України на 2020 рік:
  1. підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів;
  2. встановити розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію з державного бюджету в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;
  3. спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами;
  4. забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку;
  5. передбачити на 2020 рік додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я у в обсязі не менше 20 млрд грн та її формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами ОТГ та міст обласного значення.
  • Негайно перерахувати кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, передбаченої у Державному бюджеті на 2019 рік, та перехідних залишків з 2018 року”.

Читайте також: Представник Зеленського представив нового очільника ОДА на Кіровоградщині

cf7bc7bc4bd00671f71f24c91c099e63.jpg

5cfb82052ccd0904567c15b3c4e9c4a8.jpg

Поширити:

Залишити коментар:

коментар