Міськрада Кропивницького продовжить роботу без депутатів демократичної опозиції

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович сьогодні, 7 квітня, під час 5 засідання 8 сесії міської ради, заявив, що орган місцевого самоврядування продовжить свою роботу без відсутніх депутатів.

Після виступів громадян депутати почали реєстрацію. Табло у залі показало 22 особи в залі, тобто 21 депутат і міський голова. Цього для початку засідання недостатньо, адже у залі має бути мінімум 22 депутати.

Але з пропозицією продовжити роботу сесії у такому складі оголосив депутат від “Опозиційного блоку” Анатолій Ларін.

Він заявив вимогу від 5 політичних партій, які присутні у залі, починати засідання.

Керівник юридичного відділу міськради Марина Смаглюк пояснила, що на міського голову покладені усі функції депутата, тому є можливість проводити засідання сесії у складі 21 депутат + міський голова.

“Я беру на себе відповідальність і розпочинаю засідання”, – заявив після цього Андрій Райкович.

Нагадаємо, 1 серпня 2016 року, депутати 5 фракцій міськради заявили про те, що переходять в опозицію до більшості, яка сформувалась під час голосування за кандидатуру Наталії Дзюби на посаду заступника міського голови. Тоді у міській раді чітко виокремилася більшість з Андрієм Райковичем у складі та меншість, яка пішла у опозицію.

Напередодні 2 засідання 8 сесії під час погоджувальної наради у Андрія Райковича, яка відбулася 14 березня, усі політсили органу місцевого самоврядування начебто дійшли згоди щодо формування порядку денного, який став каменем спотикання під час 1 засідання 8 сесії 21 лютого. Але щойно обранці громади почали рухатися за порядком денним, виявилося, що не все так просто.

Депутати і міський голова посварилися через порядковий номер питання Про відміну рішення виконкому від 16.02.2017, яким було підвищено тарифи на проїзд. Поки частина депутатів спілкувалася із журналістами у сесійній залі було таки прийняте те питання, через яке посварилися депутати.

Незважаючи на скасоване рішення виконкому про здорожчання вартості проїзду у Кропивницькому, тарифи залишаться підвищеними. А подальше вирішення питання неодмінно зайде у судову площину.

Сьогодні, 30 березня, так і не розпочався розгляд питань сесії міськради, оскільки демократична опозиція депутатів у той час давала прес-конференцію щодо конфлікту, який виник у міськраді. Відповідно, не зібрався кворум. Керівництво міськради поїхало у прес-клуб, аби поговорити з колегами.

Депутати демократичної опозиції стверджують, що вони з’являться на сесії Кіровоградської міської ради лише після того, як будуть виконані всі їхні вимоги до влади міста.

4 квітня, сесійне засідання міськради у Кропивницькому знову не змогло розпочатися через відсутність кворуму. У залі зареєструвалися 21 депутат та міський голова.

А на чергове засідання передбачувано не з’явився 21 депутат так званої демократичної опозиції.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар