Важливо

“Свободівці” у Кіровоградській облраді ледь не зірвали голосування щодо блокади Донбасу та визволення полонених

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Як уже повідомляла Перша електронна, учора, 17 березня, обласні депутати ухвалили рішення “Про звернення депутатів Кіровоградської обласної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України”, яке полягало у підтримці рішення РНБО щодо торгівлі та транспортного з’єднання з окупованим Донбасом та у вимозі звільнення учасників блокади ОРДЛО.

Рішення далося депутатам непросто, адже несподівано для всіх, представники ВО “Свобода” відмовились голосувати за запропонований проект і висунули свої правки, хоча раніше, на погоджувальній нараді, вони жодної пропозиції не висували.

Ігор та Руслан Степури почали виголошувати довгі пафосні промови, які зводились до того, що без урахування пропозицій “Свободи” вони голосувати за цей проект рішення не будуть. Вони заявили, що це звернення є вихолощеним і не містить основних вимог активістів блокади. А саме, звільнення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та заступника голови Нацполіції В’ячеслава Аброськіна, а також немає жодного слова про визнання окупації Росією території України. А без голосів “Свободи” рішення пройде.

Так і вийшло, адже перше голосування за це Звернення набрало лише 31 голос при необхідних 33.

Не голосували усі 4 представники “Свободи” (Максим Дескат, Іван Довбиш, Руслан Степура та Ігор Степура), а також утримався єдиний присутній член фракції “Наш край” Валерій Музичук. Зазначимо, що фракція “Опозиційного блоку”, яка налічує 13 депутатів, не прийшла на це засідання у повному складі.

Після цього у залі спалахнули суперечки і скандали. Учасники АТО, активісти, волонтери та родичі полонених накинулися на “свободівців” із звинуваченнями у провокації та зриві важливого голосування. Один з членів “Свободи” учасник АТО Леонід Багно навіть публічно заявив про свій вихід із партії.

Емоції у залі все ж вдалося вгамувати і депутати домовилися повернутись до голосування, ухвалити його за основу, а потім голосувати окремо за кожну пропозицію представників “Свободи”.

У результаті, жодна з пропозицій, які виголошував Руслан Степура, не знайшла підтримки у депутатів. Одноголосне “за” усіх присутніх 36-ти депутатів за взяття проекту рішення за основу автоматично зробили його чинним.

Публікуємо повний текст звернення, стенограму голосувань та відео засідання.

Нагадаємо, минулої п’ятниці, 10 березня, депутати Кiровоградської обласної ради вiдмовились підтримати депутатський запит свого колеги Артема Погребнюка, який пропонував визнати РФ окупантом та заборонити торгівлю з окупованими територіями на законодавчому рівні. Натомість, 16 березня, Президент України та секретар РНБО підтримали торговельну і транспортну блокаду Донбасу.

Поіменний список депутатів обласної ради, які раніше не підтримали блокаду торгівлі з окупованими територіями, ви можете знайти у нашому матеріалі.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Кіровоградської обласної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України

Депутати Кіровоградської обласної ради висловлюють свою підтримку ініціативам ветеранів-учасників бойових дій в АТО, які розпочали блокаду торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях.

Ми усвідомлюємо всю глибину гуманітарної катастрофи, яку переживає мирне населення на сході України від початку окупації частини нашої території Російською Федерацією. Вважаємо, що всі гуманітарні вантажі повинні чітко врегульовано надходити до наших людей на Донбасі. Україна, як держава, повинна подбати про те, щоб у мирного населення було найнеобхідніше: продукти харчування, медикаменти, енергопостачання.

Але сьогодні очевидним є те, що через корупційні схеми фейкові “республіки”, контрольовані Російською Федерацією, наповнюють свої бюджети, з яких фінансується діяльність терористів, зокрема і боєприпаси, якими вони ведуть вогонь по наших військах. На територію України з непідконтрольних областей через канали контрабанди потрапляє зброя, наркотики, контрафактна та фальсифікована продукція (зокрема алкоголь, тютюнові вироби, ліки тощо).

Також через лінію зіткнення в Україну постачаються нафтопродукти, вугілля, які реалізовуються, у результаті чого терористи та їхні симпатики-олігархи наповнюють свої кишені.

Вважаємо, що в умовах, коли війна, розв’язана Російською Федерацією проти України, продовжується, торговельно-економічні відносини, внаслідок яких бойовики відправляють на підконтрольні Україні території свої товари, повинні бути перекриті. Тому, вважаємо торговельну блокаду ефективним способом впливу на бойовиків і їхніх російських кураторів.

У той же час, нас насторожує інформація, поширена у ЗМІ, про переслідування з боку української влади ветеранів-учасників бойових дій в АТО, які розпочали свої акції, спрямовані на боротьбу з контрабандою.

Зважаючи на викладене, Кіровоградська обласна рада вимагає:

– підтримати рішення РНБО від 15 березня 2017 року щодо:

припинення переміщення товарів через лінію зіткнення;

забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексів України;

нейтралізації будь-яких можливих провокацій, тим більше збройних, притягнення провокаторів до суворої відповідальності, незалежно від їх посад та статусів;

забезпечення виконання рішень відповідних органів щодо діяльності підприємств та установ, зокрема банків з російським капіталом;

– провести масштабне розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продукції з окупованого Донбасу на територію України;

– припинити переслідування учасників блокади торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях та провести розслідування і перевірку фактів розгону і затримання учасників блокади торгівлі з окупованими територіями окремих районів Донецької та Луганської областей, а також притягнути до відповідальності винних у цьому осіб — керівників правоохоронних органів;

– терміново відпрацювати та вжити дієвих заходів стосовно негайного звільнення українських полонених;

Ми, депутати Кіровоградської обласної ради, представляємо спільні інтереси територіальних громад області, з якої було мобілізовано тисячі людей на боротьбу з агресором. Нав’язаний Росією збройний конфлікт на сході України забрав багато життів наших земляків. Ми не можемо стояти осторонь ситуації, коли для одних війна – це боротьба за свою державу, а для інших – цинічний бізнес.

Нинішня ситуація вимагає негайного втручання та рішучих, ефективних дій влади. Кіровоградська обласна рада наполягає на тому, що органи державної влади зобов’язані докласти усіх зусиль, аби якомога швидше припинити торговельно-економічні відносини з ворогом. Українці – сильний народ і заслуговують на сильну владу, яка спроможна їх захистити.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до “Свободівці” у Кіровоградській облраді ледь не зірвали голосування щодо блокади Донбасу та визволення полонених

  1. Як завжди в цій раді, все приймається з запізненням, та після того, коли вже і навіть саме РНБО прийняло відповідні заходи, як помахати шапками після драки. Та ще й це “звернення” знову – в кастрованому вигляді без визнання московії агресором, ніби і досі ховаючись в норах своїх провладних теплих кабінетів від існуючих реалій. Бо ні визволення полонених, ні вбивство наших громадян на окупованій теріторії і на лінії фронту наших бійців, ні визволення самих теріторій це не вирішить без визнання московії агресором і окупантом, організатором війни проти іншої держави. І тільки боягузи та політикани, на третьому вже році війни з нацистською московією, ще й досі ховають від цього г7олови в пісок, а скоріше, від зрадницької позиціЇ, з якою завжди прислуговувалися імперським вподобанням від назв міст до політичних рішень.

Коментарі заборонені.