Важливо

Місця-привиди: на Кіровоградщині є села, у яких живе одна людина

У крихітному селі Мала Березівка (або Росинському) Андріївської сільської ради Олександрійського району залишився усього один мешканець – пенсіонер та інвалід Григорій Мусулега. Харчі та речі першої необхідності раз на тиждень йому привозять рідні чи знайомі, ще зрідка навідується листоноша.

Про це пише Наталя Луценко у своєму блозі “Моя Україна. Ми українці”.

У Малій Березівці (Росинському) занедбані садиби часто обживають олександрійські безхатьки чи заїжджі роми. Просто село знаходиться в 3 км від Олександрії. Рукою подати з «8-ї школи». А інакше, побачити там людей, було б взагалі нереально. Тож, ось так на суцільному безлюдді й безробітті доживають ці села свого віку. Доживають його і старенькі пенсіонери, зарослі сільські садиби, запустілі двори й химерні околиці…

Без школи, дитсадка, магазину, аптеки й нормальних доріг також живуть сьогодні мешканці Рожевого та Сурганів – крихітних  сіл Андріївської сільради Олександрійського району.  Молодь звідти давно виїхала, а старші мешканці змушені доживати без нормальної інфраструктури.

“Не реагувати на потреби й проблеми місцевих ми не можемо, тому діє в селах виїзна торгівля, – ділиться сільський голова Віктор Близнюк. – Раз на тиждень приїздить маленький пікап з продуктами.

Суцільне запустіння. У Рожевому з-поміж усього житлового фонду збереглося 6 двоповерхових будинків, кожен з яких розрахований на 8 господарів. Всі вони без власників. Порожні. І повернути туди життя вже неможливо”.

Крихітні села віддалені від райцентру – Олександрії. Та й до самої Андріївки, де розташована сільська адміністрація, неблизько. Сургани, наприклад, на відстані 9 кілометрів, Рожеве в семи, а Мала Березівка – взагалі в чотирнадцяти.

Вже 6 років у цих населених пунктах немає ФАПів. Обслуговує мешканців медична сестра з Андріївки, та й то через надмірне навантаження, скрізь не встигає.

Ось таке воно життя в забутих і напівпорожніх селах. Найбільше ж люди  нарікають там на елементарну відсутність магазинів і неякісне медичного обслуговування. А також скаржаться на безжальну обробку полів пестицидами, що шкодить їхньому здоров’ю. Це дошкуляє тим більше, бо основна маса тутешніх – пенсіонери, інваліди, ветерани.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар