Важливо

Кропивницька журналістка поїхала до Польщі вивчати досвід децентралізації

Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Кропивницька журналістка, редактор Першої електронної газети Тетяна Колісник разом із журналістами зі східних та центральних областей України днями поїхала у Польщу, щоб із перших уст дізнатися про досвід поляків у реформі децентралізації.

Журналісти поїхали у Польщу в рамках проекту «Інституційна підтримка – активізація місцевих ЗМІ в місії інформування про реформу децентралізації в Україні», тож основне їх завдання – якомога більше дізнатись про переваги, які дає реформи.

“Як показало спілкування з органами місцевого самоврядування, реформа тут принесла багато позитиву – значно розширила можливості регіонів, дала їм можливість підняти рівень життя не лише у великих містах, а й містечках та селах, – ділиться враженнями Тетяна Колісник, – Ми з групою побували у Вроцлаві (600 тис. населення), Катовіце (300 тис. населення), Любіні (75 тис. населення). У цих містах, завдяки децентралізації, вдалося побудувати якісну інфраструктуру, відремонтувати дороги, підвищити рівень комфорту жителів. Зокрема у Любіні, мешканці не платять за проїзд у громадському транспорті та податок на нерухомість. Витрати на це компенсуються з місцевого бюджету. Так, не все ідеально, є менш заможні гміни (об’єднання кількох сіл або сіл і містечок), у деяких процес об’єднання ще триває, але загалом Польща (як колись окупована німцями держава та одна з держав соціалістичного табору) викликає захоплення і повагу. Тут все зроблено для людей”.

На зустрічі з професором Вроцлавського університету Igor Borkowski.

Багато постів у Фейсбуці про поїздку розміщує журналіст Олена Єрмоленко

Поширити:

Залишити коментар:

коментар