Важливо

Кропивничани з вул. Чміленка подадуть до суду, аби зупинити будівництво офісу у дворі

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

У Кропивницькому мешканці будинків № 71 та 73 по вул. Чміленка звертатимуться до міськради з вимогою скасувати містобудівну документацію забудовнику, який збирається звести у їх дворі офісне приміщення і подадуть до суду, аби скасувати договір оренди на цю ділянку.

Про це ініціативна група мешканців заявила сьогодні, 10 серпня, під час зустрічі із заступником міського голови Олександром Грабенком.

Нагадаємо, на початку червня у дворі будинків № 71 та 73 по вул. Чміленка орендар земельної ділянки розпочав будівництво. Мешканці будинків почали бити на сполох, коли будівельники привезли на подвір’я купу каміння. Як тоді вдалося з’ясувати, землю за адресою вул. Чміленка, 71 міськрада віддала в оренду на 15 років Андрію Мягкому у 2009 році. У 2014 році орендар віддав ділянку у суборенду директору “Агентства нерухомості “Експерт” Юрію Гарькавому. Саме Гарькавий розпочав будівництво на цій ділянці. Як тоді заявив начальник управління архітектури міської ради Вадим Мездрін,  усі документи на початок будівництва у забудовника є (договір оренди,  дозвільна документація),  тому припинити будівництво зараз немає законних підстав.

Адвокат мешканців будинків Ігор Погасій під час сьогоднішної зустрічі з Олександром Грабенком наголосив, що згідно генплану, на орендованій ділянці давно існує дитячий майданчик.

“Договір оренди на цю землю був оформлений з порушеннями містобудівного законодавства. На копіях з генплану дитячий майданчик там існує ще з радянських років. На існуюче право користування прибудинковою територією накладається право оренди – у цьому рішенні присутній факт корупційних дій. Всі корупційні схеми розпочалися з висновку тодішнього головного архітектора Григорія Литвина. Він дав завідомо неправомірний висновок стосовно цієї ділянки, і після цього розпочалася вся карусель”, – ствреджує Погасій.

Голова комісії з питань архітектури, містобудування та реклами Громадської ради при виконкомі міськради Людмила Харламова стверджує, що у цьому випадку треба скасовувати містобудівні умови та обмеження через порушення будівельних вимог.

“У випадку з цим будівництвом по вул. Чміленка не дотримано будівельну інсталяцію, відстань побутового розриву, під ділянкою можливо проходять водопровідні мережі. Ці порушення можуть бути підставою для скасування містобудівних умов та обмежень. Норми ці порушені”, – запевнила Людмила Харламова.

У результаті зустрічі з заступником міського голови, мешканці вирішили, що далі будуть діяти двома шляхами.

“Ми, за підтримки адвоката та голови комісії Громадської ради, будемо звертатись письмово до міської влади з вимогою скасувати забудовнику містобудівні умови та обмеження через порушення будівельних норм і вимог. А за тиждень наш адвокат Ігор Погасій подасть позов до суду, яким буде вимагати розірвання договору оренди на цю земельну ділянку”, – розповіла мешканка одного з цих будинків по вул. Чміленка пані Наталя.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Кропивничани з вул. Чміленка подадуть до суду, аби зупинити будівництво офісу у дворі

  1. Голова комісії з питань архітектури, містобудування та реклами Громадської ради при виконкомі міськради Людмила Харламова стверджує, що у цьому випадку треба скасовувати містобудівні умови та обмеження через порушення будівельних вимог, ну так у чому проблема???? СКАСОВУЙТЕ. що за країна така, чого люди в судах повинні доказувати очевидне???
    Юрій Гарькавий, будь людиною і не залазь у чужі двори, а будуй свої офісні приміщення у офісних центрах, а нга сьогодні пане Гарькавій вивезіть хоть своє нікчемне каміння. ООООО а де це наш доблесний пан Іванов зі спец інспекції, борець з сміттям та іншим хламом, чого це він не оштрафував Гарькавого та не заставив сміття прибрати?????

Коментарі заборонені.