Важливо

На Бандерштаті розповіли, як наше місто отримало назву Кропивницький

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Під час першого дня фестивалю «Бандерштат – 2016» на гутірці присвяченій темі декомунізації науковці з колишнього Кіровограда розповіли, як він став Кропивницьким.

Про це пише hromadske.volyn.ua.

Голова обласної «Просвіти» Олександр Ратушняк та його колега історик Юрій Митрофаненко кажуть, що спершу вони відстоювали гідронімічну назву для рідного міста. Кіровоград планували назвати Інгульськом (на честь ріки Інгул). Однак цю ідею відкинули під час громадських обговорень.

За словами активістів, проросійські сили і місцеві олігархи лобіювали назву Єлисаветград. Вони переконували, що це не на честь доньки російського царя, а йдеться про святу Єлизавету.

Долучилась до відстоювання цієї позиції і православна церква. Але завдяки підтримці народних депутатів місто назвали на честь Марка Кропивницького, українського письменника, драматурга, людини з якою пов’язують створення професійного українського театру.

Нині ж колишні регіонали подали у суд через таке перейменування. Захищати інтереси позивачів у суді буде одіозна “регіоналка” Олена Лукаш, – кажуть активісти.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

4 коментаря до На Бандерштаті розповіли, як наше місто отримало назву Кропивницький

  1. дибіли це ваше перемога))))))))) ваші досягнення)))) ви тепер убогі крапініЧАНИ)))))))

  2. місцеві олігархи лобіювали назву Єлисаветград. ха-ха-ха, це люди з глуздом хотіли історичної назви, мій сусід дядя Петя і тьотя Ліза- місцеві олігархи і ще 80 відсотків жителів Кіровограда, які за назву ЕЛИСАВЕТГРАД є ОЛІГАРХАМИ))))))) ви убогі шароварщики-хуторянщики -КРАПІВНІЧАНЩИКИ ви ганьба УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ!!!!

Коментарі заборонені.