Важливо

Вічна пам’ять: рік тому Кіровоградщина втратила видатного воїна Євгена Тельнова

Учора, 15 лютого, минув рівно рік з того часу, як у зоні АТО, під Маріуполем, загинув відважний кіровоградець з батальйону «Донбас» – Євген Тельнов (позивний «Усач»).

Народився Євген Тельнов 20 листопада 1961 року в Кіровограді. Службу проходив у військовій частині 7429, що в Києві. Звільненився в запас у травні 1982 року. Продовжував роботу на Кіровоградському заводі радіовиробів токарем, а з 1989 до 1991 року – лаштувальником верстатів з ЧПК.

З 1984 по 1987 заочно навчався в Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування за спеціальністю «Обробка металів різанням». У липні 1991 року Євгена Тельнова було рийнято на посаду інструктора зі спорту в Кіровоградську РТШ (ДОСААФ). Звільнився у лютому 1992. Після того займався бізнесом.

Читайте також: Кіровоградці провели в останню путь воїна АТО Євгена Тельнова (ФОТО)

10 червня 2014 року Євген Тельнов прибув до батальйону спеціального призначення «Донбас» в с. Нові Петрівці (3 взвод 1 роти). З 13 липня по 31 серпня ніс службу в зоні АТО. Пройшов Артемівськ, Попасну, Іловайськ.

26 серпня був поранений уламком міни на околиці Іловайська. 29 серпня при виході з Іловайська в районі села Червоносільске батальйон потрапив під обстріл танків. У результаті — 109 бійців потрапили в полон, більше 45 — загинули. Євген Тельнов разом з 12 побратимами вийшли зі зброєю, при цьому Євген підбив два танки Т-72 і два БМП терористів. Загинув у бою під Маріуполем 15 лютого 2015 року, потрапивши у засідку.

Читайте також: У Кіровограді поховали героя, який проміняв бізнес на добровольчий батальйон (ВІДЕО)

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни Євген Тельнов нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. Кіровоградський міський голова Андрій Райкович пообіцяв, що буде разом з місцевими активістами клопотати про присвоєння відважному кіровоградцю звання “Герой України”.

Читайте також: У кіровоградській школі вшанували пам’ять загиблих випускників (ФОТО)

Поширити:

Залишити коментар:

коментар