Важливо

“Назву для регіону варто обирати за принципом “історія+географія” – історик Юрій Митрофаненко (ВІДЕО)

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Науковець, кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко озвучив на громадських слуханнях щодо перейменування Кіровоградської області свою думку стосовно нової назви для регіону.

Історика здивувало те, що з уст прихильників назви Єлисаветград лунають посили на російських монархів та якусь святість.

“Тут згадували Єлізавєт, Єкатєрін… Я щось не почув від цих виступаючих жодного посилу на українських істориків!”, – обурився Юрій Митрофаненко.

В контексті цього, історик розповів про адміністративно-територіальну реформу проведену Михайлом Грушевським у 1918 році. Саме просторово-локалізаційний принцип Грушевського, на думку Митрофаненка, є вірним.

“Я за підхід Михайла Грушевського, тобто за принцип “історія+географія”. В цьому контексті, моя пропозиція – Центральноукраїнська область”, – підсумував науковець.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*