Демокунізація на Кіровоградщині: за 10 днів буде відомо, хто як хоче називатись

Сьогодні, 4 листопада, заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко провів нараду з питання виконання в області Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборони пропаганди їхньої символіки”. Цей Закон передбачає перейменування населених пунктів та об’єктів топоніміки (скверів, бульварів, вулиць), назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, а також демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків комуністичним діячам – повідомляє сайт КОДА.

Як зазначив Сергій Коваленко на початку наради, відповідно до Закону, громадські слухання щодо перейменування населених пунктів місцевим радам слід провести до 21 листопада цього року, прийняти відповідні рішення і подати пропозиції на розгляд парламенту. Рішення про назви населених пунктів, пропозиції щодо перейменування яких не надійдуть, буде прийнято Верховною Радою, відповідно до рекомендацій Українського інституту національної пам’яті. Рішення про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж пам’ятників також приймають депутати місцевих рад, а якщо до 21 листопада такі не буде прийнято – то перейменування здійснюватиметься рішенням сільського, селищного чи міського голови або згідно розпорядження голови місцевої державної адміністрації.

Під час наради в режимі он-лайн було заслухано звіти керівників територій стосовно виконання зазначеного Закону на місцях. Як з’ясувалося, лише в 7 районах області – Добровеличківському, Знам’янському, Маловисківському, Новгородківському, Новоархангельському, Олександрівському та Онуфріївському немає населених пунктів, які підлягають перейменуванню. У інших – по декілька сіл або селищ, назву яких треба змінювати, найбільше – у Маловисківському районі – 6 та в Олександрійському – 5. Перейменуванню підлягає також 1 районний центр – Ульяновка, відповідно, район також, та обласний центр і Кіровоградський район.

Частина місцевих рад уже прийняли рішення про перейменування населених пунктів та подали відповідні пропозиція, інші будуть розглядати це питання найближчим часом новим депутатським складом. Варто зазначити, що жителі області під час громадських слухань переважно схиляються до повернення населеним пунктам історичних назв.

Проводиться робота із перейменування вулиць. У багатьох районах їх називають на честь земляків, які загинули на сході. Демонтовано і більшість пам’ятників та меморіальних дошок комуністичним вождям. Найбільше таких пам’ятників в Ульновському районі – 10.

Підсумовуючи результати наради, Сергій Коваленко зобов’язав усі райдержадміністрації та міськвиконкоми в десятиденний термін подати пропозиції стосовно перейменувань населених пунктів до облдержадміністрації на узагальнення.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар