 
На Кіровоградщині зафіксували два нових випадки отруєння дикорослими грибами. Постраждали 40-річна мешканка Тишківської територіальної громади Новоукраїнського району та 39-річний чоловік із одного з сіл Первозванівської громади Кропивницького району.
Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на головну державну санітарну лікарку області Надію Оперчук.
За попередніми даними, обидва вживали підсмажені дикорослі гриби – синьоніжки, які зібрали самостійно в лісосмугах поблизу своїх домівок.
Потерпілих госпіталізували до медичних закладів, вони отримують необхідне лікування.
Загалом із початку року в області зареєстровано вже чотири випадки отруєння грибами. Раніше постраждали 60-річна мешканка Дмитрівської громади Кропивницького району та 25-річний житель Новопразької громади Олександрійського району.
Для порівняння: торік зафіксували три випадки отруєнь, усі – серед дорослих чоловіків.
Фахівці наголошують: нинішня погода сприяє збиранню грибів, тож ризик отруєнь зростає.
«Необхідно пам’ятати про правила збору дикорослих грибів і мати власні знання про їстівні види. За перших симптомів отруєння потрібно негайно звертатися до лікаря», – застерігають у Кіровоградському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Медики закликають мешканців області бути уважними, не ризикувати здоров’ям і не вживати гриби, у безпечності яких є бодай найменші сумніви.
Нагадаємо,у Добровеличківці дитина отруїлася нітратами з колодязної води: коментар медиків
Читайте також:в Олександрії підтвердили випадок ботулізму: жінка госпіталізована
Залишити коментар: