
У Кропивницькому стартував підготовчий етап реалізації спільного проєкту з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) «Housing», спрямованого на створення житла для внутрішньо переміщених осіб.
Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на пресслужбу Кіровоградської ОВА.
МОМ завершила попередній аналіз об’єктів, запропонованих містом, і наразі переходить до відбору земельних ділянок, що відповідатимуть технічним критеріям проєкту. За словами представників організації, це допоможе уникнути ситуацій, коли громади пропонують будівлі, непридатні для житла.
Одним із таких об’єктів у Кропивницькому стане гуртожиток у селищі Новому. Тут планують створити 105 смарт-квартир. До цього проєкту вже долучилася Бахмутська громада, з якою місто активно співпрацює.
«У Кропивницькому зареєстровано близько 23 тисяч переселенців, понад 9 тисяч із них – з Донецької області. Нині офіційно зареєстровані 762 родини ВПО, які потребують житла. Це наш пріоритет, тому ми продовжуємо активну співпрацю з міжнародними партнерами», – зазначив заступник міського голови Олександр Мосін.
Окрім цього, триває обговорення проєкту забудови по вулиці Державності. Наразі він перебуває на етапі перепідписання угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку в межах програми «Відновлення України».
МОМ також розглядає три потенційні ділянки площею 38 га, 4 га та 0,9 га для багатоквартирної забудови. Йдеться як про нове будівництво, так і реконструкцію наявних об’єктів – гуртожитків, санаторіїв, лікарняних корпусів тощо. Важливою умовою є наявність інженерних мереж та розвиненої інфраструктури.
Реалізація ініціативи відбуватиметься за моделлю 80/20: 80% житла надаватиметься ВПО на умовах доступної оренди, ще 20% – використовуватимуться для потреб громади.
Нагадаємо, на Кіровоградщині облаштують перший повністю інклюзивний прихисток для ВПО
Читайте також: антигігієнічно і небезпечно: на Кіровоградщині перевірили місця проживання переселенців
Залишити коментар: