Україною мігрують шкідники: що робити, якщо виявили сарану на полі чи вдома?

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка
© agro-business.com.ua

Тривала спека та посуха в цьому році спричинила масове поширення сарани на півдні України. Станом на 27 липня на території Кіровоградської області не виявлено стадних форм саранових.

Про це повідомляє Перша електрона газета за інформацією Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Загалом, саранові є звичайними представниками місцевої фауни. В України поширені до 20 видів родини саранових. Ці комахи зазвичай живуть осередками та лише за певних кліматичних умов деякі види можуть утворювати щільні групи, які переміщуються в пошуках кормової бази та завдають значної шкоди сільськогому господарству.

Сарана має дві форми поведінки – одиночну та стадну. Коли є достатньо корму, сарана мирно живе і харчується соковитою трав’янистою рослинністю. При настанні умов, в яких соковита рослинність сохне та грубішає, сарана стає більш активною, рухливою та агресивною, об’єднуючись у великі зграї та рухаючись в пошуках соковитої рослинності. Напрямок руху зграї зазвичай за вітром.

sarancha-33681
© superagronom

Тривалість життя сарани складає декілька місяців залежно від виду, погодних умов, наявності корму та інших чинників. Наразі сарана переважно знаходиться в дорослому віці.

“Для того, аби шкідник не став несподіванкою, зараз необхідно постійно проводити моніторинг у найбільш ризикованих місцях (неорні землі – перелоги та узбіччя, посіви багаторічних трав, поля, де не проводились агротехнічні заходи, ділянки з розрідженою рослинністю вздовж зрошувальних каналів, галявини та узлісся лісових насаджень) та, у разі виникнення загрози, терміново вживати заходи для локалізації та ліквідації шкідника.

Обстеження краще проводити зранку до 9 години або після 18 години до заходу сонця, коли саранові в стані відносного спокою на рослинах” – розповідають фахівці ДПСС.

Обробки хімічними засобами доцільні лише за перевищення економічного порогу шкодочинності:

  • стадна сарана 2-5 особин на 1 м²,
  • одиночна (нестадна): 10–15 особин на 1 м².

Обприскування виконують уранці або ввечері, коли комахи знаходяться на рослинах. Рухомі зграї обробляють на площі за 200-250 м від її початку.

91b60bde-b990f98327f66f2550c5ffc940e7036f
© superagronom

Щоб не допускати розвиток саранових в наступному році, потрібно проводити осінню глибоку оранку, дискування, боронування пасовищ, неорних угідь – щоб знищити яйця сарани й порушити життєвий цикл.

“Отже, у разі виявлення осередків саранових на території області, для оперативного реагування та запобігання поширення шкідника негайно повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області або найближчого державного фітосанітарного інспектора. Контакти державних фітосанітарних інспекторів – за цим посиланням” – наголошують у Держпродспоживслужбі.

Читайте також: “Там де я – там завжди будуть квіти…” – як хобі стало прибутковим бізнесом

Поширити:

Залишити коментар: