На Кіровоградщині цьогоріч зафіксували 32 випадки хвороби Лайма

Журналістка
Віта Банташ
Журналістка
кліщ

За шість місяців цього року хворобу Лайма (бореліоз) підтвердили у 32 жителів Кіровоградщини, з них – троє дітей.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на пресслужбу Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Фахівці Центру щотижня відловлюють кліщів у парках, скверах, лісосмугах, на кладовищах і в прибережних зонах, щоб визначити відсоток заражених бореліями.

Як повідомила головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук, за шість місяців 2025 року дослідили 1297 кліщів, із яких 204 були інфіковані бореліозом. Це становить 15,7%. Водночас серед населення області за цей період зафіксували 32 випадки захворювання на бореліоз, у тому числі у трьох дітей.

Кліщі активні переважно у теплу пору року. Вони можуть бути переносниками понад 150 інфекційних захворювань, зокрема хвороби Лайма, кліщового енцефаліту, хвороби Міямото. Хоча інфікованими є не всі особини, фахівці радять уникати укусів.

«Чим раніше виявлений кліщ, тим легше його видалити. Під час укусу кліщ виділяє знеболювальну рідину, тому укус може залишитися непоміченим. Людина часто помічає паразита лише через 2-3 дні, коли з’являється почервоніння, свербіж, а сам кліщ збільшується у розмірах. Якщо кліщ перебував на тілі менше доби, ризик зараження мінімальний. Якщо ж він залишався до трьох діб – ймовірність інфікування зростає майже до 100%», – пояснює Оперчук.

Інкубаційний період хвороби Лайма триває від одного до 45 днів.  Серед перших симптомів –-почервоніння на місці укусу, набряк, головний біль, лихоманка, ломота в тілі, загальна слабкість. Якщо не звернутися до лікаря вчасно, бореліоз може уразити шкіру, суглоби, серце, нервову систему і стати хронічним.

Аби запобігти захворюванню фахівці радять:

  • одягати світлий, щільний одяг, який закриває руки та ноги;
  •  носити головний убір;
  •  використовувати за інструкцією засоби для відлякування комах;
  • не ходити у високій траві;
  •  після прогулянки ретельно оглядати тіло, одяг і домашніх тварин.

У разі виявлення кліща бажано здати його на дослідження до центру контролю та профілактики хвороб для перевірки на збудники хвороби Лайма.

Нагадаємо, де у Кропивницькому знайшли інфікованих кліщів: перелік

Читайте також: за тиждень понад 70 жителів Кіровоградщини звернулись до медиків через укуси тварин

Поширити:

Залишити коментар: