Зміна напруги в електромережі: що зміниться для споживачів з Кропивницького

Журналістка
Віта Банташ
Журналістка
© pixabay.com

Відсьогодні, 1 липня 2025 року, зміниться стандарт номінальної напруги в електромережі: з 220 В на 230 В. Цей крок є частиною процесу інтеграції української енергосистеми до загальноєвропейської мережі.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на офіційний телеграм-канал ДТЕК.

Чи потрібно готуватися до зміни напруги в електромережі

Як пояснюють у компанії, нововведення стосується всіх категорій споживачів – і побутових, і юридичних. Утім, особливої підготовки з боку населення не потрібно. Більшість сучасної побутової техніки, яка імпортується до України, розрахована на роботу в діапазоні 220–240 В. Це відповідає новому стандарту 230 В.

«Немає потреби встановлювати нові розетки чи купувати додаткові прилади. Діапазон ±10% від номінального значення забезпечує стабільну роботу техніки в межах від 207 до 253 В», –  зазначають у ДТЕК.

Які коливання напруги вважатимуться нормою

Відповідно до оновлених нормативів, допустимі коливання напруги виглядають так:

  • до 1 липня 2025 року: від 198 до 242 В;
  • з 1 липня 2025 року: від 207 до 253 В.

Під час нормальної роботи енергосистеми напруга повинна залишатися саме в цих межах.

Чи вплине зміна напруги на платіжки або електромережі в будинках

Зміна стандарту не вплине на стан внутрішньобудинкових електромереж і не створить додаткового навантаження. За умови, що мережі мають належний технічний стан (ізоляція, контактні з’єднання, тощо), вони працюватимуть у звичайному режимі.

Крім того, рахунки за електроенергію не зміняться.

«Ви платите за кіловат-години, а не за рівень напруги. Напруга – це “тиск” у системі, але не кількість спожитої енергії. Жодних змін у квитанціях через це не буде», – запевняють енергетики.

Про “стрибки” напруги і захист техніки

У ДТЕК наголошують, що навіть після переходу на новий стандарт можливі коливання напруги –  зокрема через пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок обстрілів.

«Технічно новий стандарт не гарантує відсутності “стрибків” напруги. Тому рекомендуємо використовувати технічні засоби захисту – стабілізатори, реле напруги тощо. А також не залишати потужні електроприлади без нагляду», — додають енергетики.

У разі виявлення перевищення чи заниження параметрів, що не відповідають вимогам Кодексу систем розподілу, енергокомпанія зобов’язана вжити всіх необхідних заходів для забезпечення та підтримання нормативного рівня напруги.

Нагадаємо, скільки платитимуть жителі Кіровоградщини за електроенергію цього літа

Читайте також: правила безпеки: як поводитися з електроприладами, щоб уникнути НС

Поширити:

Залишити коментар: