
Трейдер — це досить відповідальна професія, пов’язана з високими ризиками та постійною напругою. Вважається, що приблизно 70-80% успіху на біржі залежить не від уміння знаходити тренди та проводити технічний аналіз, а від психологічної підготовки. Досвідчений трейдер повинен вміти контролювати свої емоції, не робити необдумані вчинки та не ризикувати марно. У цій статті ми розглянемо, як можна навчитися торгувати на біржі, та які психологічні навички варто здобути, щоб стати успішним.
По-перше, вам обов’язково потрібно ознайомитися з базовими поняттями та отримати практичні навички. Найкраще зробити це, записавшись на курси по трейдингу в Біржовому Університеті. Це дозволить вам отримати лише ті знання, які дійсно потрібні у роботі трейдера, а також розібратися з тим, як працюють біржі та різні торгові інструменти. По-друге, вам знадобиться стартовий капітал. З якої суми розпочати? Рекомендуємо не поповнювати депозит на великі суми. Найкраще почати зі 100-500 доларів. При цьому це не повинні бути останні гроші — приготуйтеся до того, що ви можете втратити їх у будь-який момент.
Головні проблеми, з якими стикаються новачки
Найчастіше трейдера-початківця переслідують такі психологічні труднощі:
- Страх укласти угоду. Ви бачите, що якийсь актив починає зростання, він має попит та позитивну динаміку. Але ви боїтеся зробити перший крок, і вкласти реальні гроші. Просто уявіть, що ви втратили ці 100 доларів. Це боляче, але не смертельно. Купуйте активи на ці гроші, вважаючи, що їх уже нема. Так можна побороти свій страх.
- Надмірна впевненість у своїх силах. Виникає після кількох успішних угод. Це головна проблема новачків: вони починають заробляти, після чого думають, що вже стали професіоналами, і втрачають голову. Це призводить до того, що депозит повністю згорає у результаті помилки.
- Страх тримати позицію. Наприклад, ви придбали акцію за 100 доларів. Вона зросла до 110, а графік показує, що рух вгору продовжиться. Багато новачків закривають позицію, щоб отримати хоч щось, втрачаючи можливий прибуток.
Також досить часто трейдери піддаються емоціям. Робити це категорично не рекомендується. Ви повинні мати власний план та стратегію, і діяти згідно з ними. Контролюйте свої емоції, не впадайте в паніку, не біжіть за натовпом, намагаючись застрибнути в поїзд. Будьте розсудливими, і ви зможете заробляти хороші гроші.
Ключові види помилок
Хочете знати, з якими типами помилок стикається трейдер під час своєї роботи? Перерахуємо найпоширеніші:
- FOMO. Цим терміном називають синдром втраченої вигоди. Людина, яка страждає від цього, перебуває у постійному стресі. Вона переживає, що може пропустити вигідну угоду, тому постійно порівнює з іншими.
- Усунення стоп-лоссів. По суті, це страх зафіксувати збитки. Коли трейдер бачить, що ціна його активу падає, він зміщує стоп-лосс вниз, щоб закрити угоду. У деяких випадках це виправдано, але у більшості ситуацій призводить до збільшення втрат.
- Прив’язування до певного активу. Така звичка виробляється через те, що ви довго працюєте з ним або зберігаєте протягом кількох років. Намагайтеся урізноманітнити свій портфель, і працювати з різними активами. Це дозволить вам заробляти більше.
Загалом успішний трейдер повинен не тільки вчитися знаходити закономірності, прогнозувати рівень цін, визначати тренди та успішно торгувати, а й розвивати в собі психологічні навички. Це дозволить йому контролювати свої емоції, не укладати необдумані угоди та не йти на ризики. Цьому справді можна навчитися. Головне, щоб ви хотіли це зробити.
Залишити коментар: