Кіровоградська обласна лікарня тимчасово працюватиме без фінансування НСЗУ

© 20.ua

Національна служба здоров’я України призупиняє оплати 36 медзакладам України, поміж яких і Кіровоградська обласна лікарня.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією НСЗУ.

“Підставою стало ненадання цими лікарнями запитуваних обґрунтованих пояснень щодо ймовірного незабезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами та медичними виробами за Програмою медичних гарантій” – аргументують в НСЗУ

Раніше Національна служба здоров’я проаналізувала інформацію щодо внесених в ЕСОЗ медичних записів, кількості наданих послуг та кількості пацієнтів, а також інформації зі звітів про доходи і витрати (1-НС) за 2024 рік.

“У результаті виявилося, що в деяких лікарень показник середніх витрат на закупівлю ліків та медвиробів на одного пацієнта є надзвичайно низьким та свідчив про ризик порушення умов договору з НСЗУ та незабезпечення пацієнтів необхідним лікуванням за державний кошт” – кажуть в НСЗУ і додають, що надіслали цим закладам листа з вимогою надати пояснення до 27 березня 2025 року.

Станом на 13 травня 36 медзакладів з цього переліку (зокрема Кіровоградська обласна лікарня) не надали обґрунтованих пояснень, тому  НСЗУ прийняла рішення зупинити дію договорів на оплату послуг.

Генеральна директорка обласної лікарні Лариса Андреєва підтвердила журналістам, що медзаклад пройшов аудиторську перевірку від НСЗУ і згодом отримав листа з запитом на додаткову інформацію.

За словами Андрєєвої, аудитори отримали всю фінансову інформацію і ніяких грубих порушень з боку лікарні не зафіксували.

«Ми надали всі документи, журнали, фінансові записи про рух коштів в межах договорів з НСЗУ – скільки отримали і скільки витратили.  Ніяких грубих порушень у нас немає. Зараз ми повторно готуємо пакет документів з фінансовою інформацією для НСЗУ, розбираємося з ситуацією, щоб відновити фінансування. Бо на час перевірки НСЗУ призупиняє виділення коштів.

Але запас медикаментів, кисню, препаратів і витратних матеріалів для діалізу і операцій у нас є більше, ніж на місяць, і лікарня продовжить працювати у штатному режимі», — зазначила Лариса Андрєєва.

Лікар-онколог Андрій Гардашніков вважає такі дії НСЗУ кроком до гуманітарної катастрофи в Україні.

“Я розумію, що виправдання цьому є та є посилання на договори тощо… Але, якщо такі дії призведуть до знищення лікарень в переліку (а НСЗУ вже анонсує – далі буде), чи не створить держава власними руками гуманітарну катастрофу в країні під час війни? Чи не є це масованою атакою проти лікувальних закладів в країні? Чи не має суспільство ставати на захист права отримувати медичну допомогу?

Я дуже маю велику настороженість та глибоке занепокоєння, читаючи подібні новини.

Перевіряти заклади таки треба, наводити порядок, якщо є порушення – однозначно треба, але, якщо мова про поступове знищення лікувальних закладів (і психіатричних, і обласних лікарень, і онкологічних, і дитячих) – це може мати катастрофічні наслідки…

Головне -не проспати це. Може настати час, коли буде пізно…” – розмірковує лікар.

Поширити:

Залишити коментар: