
У Кропивницькому ліквідація наслідків повітряної ворожої атаки, що сталася 20 березня, наближається до завершення. Підсумки зробленого і про допомогу, яку ще надаватимуть постраждалим містянам розповів секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка.
Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Кропивницької міськради.
За словами посадовця, станом на 7 травня 378 громадян звернулися до міської ради із заявами про пошкодження та руйнування будівель внаслідок повітряного обстрілу російськими агресорами. Фахівці проектних організацій обстежили і виготовили відповідні акти. Обрахували та підготували 140 чек-листів на комісію з розгляду питань щодо надання компенсації по Є-відновленню та комісію Кропивницької міської територіальної громади щодо надання грошової допомоги.
“Рішенням Кропивницької міської ради створили резервний фонд бюджету територіальної громади на 2025 рік у розмірі більш як 44,8 мільйона гривень. Виконавчий комітет прийняв відповідні рішення про виділення коштів з резервного фонду бюджету Кропивницької громади, спрямовані на вжиття заходів з ліквідації наслідків атаки ворожих безпілотників.
Зокрема, понад 3,5 мільйона гривень виділили для проведення капітальних ремонтів житлових будинків з виготовленням проєктно-кошторисної документації по вулиці Миру, 8, 10,12, вулиці Василя Нікітіна, 23-В.
Майже три мільйони гривень виділили для поточного ремонту віконних прорізів в гімназії імені Олени Журливої і оголосили тендер на проведення робіт.
Ще один навчальний заклад — регіональний центр професійної освіти імені Єгорова — зазнав ушкоджень від повітряної атаки. Для його відновлення визначили розмір асигнувань в обсязі понад 4 мільйони гривень.
Управління освіти міської ради звернулося до міжнародної благодійної організації GEM за сприянням у допомозі. Нині перемовини ще тривають”, – повідомив Олег Колюка.
Крім того, за словами посадовця, майже 257 тисяч гривень виділили на виплату одноразової грошової допомоги жителям Кропивницької міської територіальної громади для подолання наслідків пошкодження нерухомого майна та іншої завданої шкоди, зокрема, 7 осіб, які зазнали поранень, отримали грошову допомогу від 5 до 20 тисяч гривень залежно від ступеня тяжкості травм, родині померлого внаслідок вибуху виплатили 30 тисяч гривень. Ще 15 жителям на подолання наслідків пошкодження майна передбачили грошову допомогу на загальну суму майже 157 тисяч гривень.
Станом на 6 травня в Реєстр пошкодженого та знищеного майна за програмою Є-відновлення надійшло 136 заяв для отримання компенсації за пошкоджене майно, з яких розглянули 86 заяв. Комісія погодила надання компенсації 81 заявнику на загальну суму 6,9 мільйона гривень. Розгляд заяв ще триває.
Від атаки дронів постраждав і Храм Успіння Пресвятої Богородиці Православної Церкви України. Його відремонтують за рахунок коштів з резервного фонду міської ради.
Читайте також: “Вчора ми були на війні” – як кропивничани пережили ніч під обстрілом “Гераней”
Залишити коментар: