Пацієнти платять за безкоштовне? НСЗУ перевірила онкоцентр у Кропивницькому

Журналістка
Віта Банташ
Журналістка
©ukrinform.ua

Національна служба здоров’я України виявила лікарні, які задекларували найнижчі витрати на ліки та медичні вироби у 2024 році. Серед них — Кіровоградський обласний онкоцентр.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на  сайт Національної служби здоровʼя.

НСЗУ звернула увагу на те, скільки медичних виробів лікарні отримали як благодійність від пацієнтів. В деяких випадках ці суми майже зрівнялися з власними витратами лікарень на закупівлю. Це може означати, що пацієнти насправді платили за те, що мало бути безплатним.

За результатами розрахунку визначеного ризик-орієнтованого підходу НСЗУ визначила 7 надавачів медичних послуг, в яких значення показників є найнижчими:

  • КНП «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради»;
  •  КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради»;
  •  КНП «Міська клінічна багатопрофільна лікарня № 17» Харківської міської ради;
  • КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області;
  • КНП «Міська клінічна лікарня № 10» Одеської міської ради;
  • КНП «Закарпатський протипухлинний центр» Закарпатської обласної ради;
  • КНП «Київська міська клінічна лікарня №18» Виконавчого Органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Відтак,  результати аналізу даних та звітів медзакладів стали підставою для  моніторингової перевірки  забезпечення пацієнток ліками та медвиробами при надання медичної допомоги із раком молочної залози, оскільки він є найпоширенішим захворюванням серед тих, хто отримує хіміотерапевтичне лікування.

“Враховуючи, що існують різні схеми лікування раку молочної залози, НСЗУ перевірятиме забезпечення протипухлинними лікарськими засобами, які включено до Національного переліку основних лікарських засобів, та затвердженні галузевими стандартами, а отже мають доказову базу в лікуванні (наказ Міністерства охорони здоров’я України (далі – МОЗ) №195 від 03.02.2025 «Про затвердження Стандарту медичної допомоги «Рак молочної залози»)”, – йдеться у повідомленні.

Крім ліків для лікування та підтримки, лікарні також повинні забезпечувати пацієнтів необхідними медичними виробами та розхідними матеріалами. Це передбачено правилами закупівлі послуг за пакетом “Хіміотерапевтичне лікування”. Тому перевірка включатиме і забезпечення медичними виробами, як важливої частини лікувального процесу.

Рак молочної залози є найчастіше діагностованим онкологічним захворюванням серед жінок у світі та Україні та є основною причиною смертності від раку. За даними Національного канцер-реєстру, у 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 випадки захворювання раку молочної залози, з них 12 582 — у жінок і 101 — у чоловіків. При цьому 3 553 людини померли внаслідок цього захворювання.

Нагадаємо, МСЕК ліквідували. Як тепер на Кіровоградщині встановлюватимуть інвалідність

Читайте також: як громадам Кіровоградщини отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитсадків

Поширити:

Залишити коментар: