
Аби бути донором крові, людина повинна мати відповідний стан здоров’я. Критерії для донорів затвердив МОЗ у 2021 році. Проте досі серед громадськості поширюється інформація про протипоказання до донорства, які насправді не відповідають дійсності.
Про міфічні протипоказання Першій електронній газеті розповіли фахівці “ДонорUA”.
Гепатит А
На відміну від типів В та С, гепатит А не передається через кров. Якщо людина перехворіла без незворотних наслідків для здоров’я, вона може бути донором.
Міопія (короткозорість)
Раніше існувало побоювання, що у людей з високою міопією (-6 і більше) донація крові може спровокувати відшарування сітківки. Та жодні дослідження цього не підтвердили, і на сьогодні короткозорості немає в переліку протипоказань.
Менструація
У більшості центрів крові радять не здавати кров під час місячних, а також упродовж 5 днів до та після них. Але офіційним протипоказанням менструація не є, і якщо жінці пощастило гарно почуватися в ці дні та мати незначну кровотечу, можна не відкладати донацію.
Лактація
Годуючи груддю, жінка також може бути доноркою, якщо має при цьому задовільний стан. Але після пологів має минути не менше 6 місяців.
Видалення жовчного міхура чи апендикса
Резекція будь-якого іншого органа є протипоказанням до донорства, але апендикса та жовчного міхура це не стосується. За умови, що операція не вплинула негативно на загальний стан здоров’я, здавати кров можна вже через 6 місяців після неї.
Наявність татуювань чи пірсингу
Як і у випадку з хірургічним втручанням, кров можна здавати через 6 місяців після процедури пірсингу чи нанесення тату.
Вакцинація
Лише після “живих” вакцин слід почекати 4 тижні, перш ніж здавати кров. Після будь-якого іншого щеплення, якщо воно минуло без побічних ефектів або ускладнених реакцій, іти на донацію можна хоч наступного дня.
Реєструйтеся на ДонорUA або здавайте кров у найближчому центрі переливання.
Читайте також:
Залишити коментар: