
Свобода, незалежність, комфорт, додаткові можливості та освоєння нових професій. Саме з цими поняттями нині у багатьох громадян асоціюється уміння керувати автомобілем. Але для цього необхідне освоєння не тільки нових знань і практичних навичок, а й досягнення певного віку.
Про це Першій електронній газеті розповіли в регіональному сервісному центрі МВС.
Наразі в Україні не передбачена гранична межа віку для отримання посвідчення водія. Тобто, стати кермувальником може людина старшого віку за умови відсутності медичних протипоказань. Однак, законодавством чітко регулюється питання щодо мінімального віку для отримання посвідчення водія.
Отже, в Україні починаючи з 16 років можливо проходити навчання та отримати посвідчення водія. Але це стосується транспортних засобів тільки категорій А та А1, тобто мопедом чи мотоциклом. А керування вантажівкою з причепом – з 19 років, а тролейбусом чи трамваєм – з 21 року.
Відповідно до Закону України «Про дорожній рух», право на керування транспортними засобами надається особам, які досягли:
- 16 років – категорії А1, А;
- 18 років – категорії В1, В, С1, С;
- 19 років – категорії BE, C1E, СЕ;
- 21 років – категорії D1, D, D1E, DE, Т.
Покроковий гайд
Аби отримати посвідчення водія, необхідно освоїти правила дорожнього руху відповідно до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв. Це можливо зробити як самостійно, так і в акредитованому навчальному закладі. Далі скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС. Після успішного складання тестування, кандидат у водії проходить практичну підготовку в автошколі, складає внутрішній практичний іспит. Далі — в сервісному
центрі МВС.
Для складання іспитів у сервісному центрі МВС необхідно підготувати пакет документів:
- паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації або ID-картку чи паспорт
громадянина України для виїзду за кордон (надається разом із довідкою про місце
проживання); - медична довідка про придатність до керування транспортним засобом обраної категорії;
реєстраційний номер облікової картки платника податків; - наявне посвідчення водія (у разі отримання права на керування транспортними засобами
іншої категорії).
Вартість складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС складає 250 грн, а практичного – 420 грн.
Послуги в територіальних підрозділах надаються за попередньою реєстрацією в системі Е-Запис або в терміналі самообслуговування, що розташований в приміщенні сервісного центру МВС.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм.
Нагадаємо, за відповідальне зберігання номерних знаків водії мають заплатити до 31 березня
Читайте також: на Кіровоградщині у 2024 році зареєстрували понад 900 електрокарів
Залишити коментар: