
Щотижня у 49 територіальних громадах області, зокрема і Кропивницькій, фахівці проводять зооентимологічний моніторинг зелених насаджень. Вони перевіряють території на наявність кліщів та визначають, чи є серед них інфіковані вірусними захворюваннями.
Про це під час брифінгу повідомила головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук, інформує Перша електронна газета.
Цьогоріч під час рейдових перевірок у Кропивницькому вдалося обстежити кілька локацій. Так, на Рівненському кладовищі виявили 52 кліщі, з яких 30 були інфіковані. На Лелеківському кладовищі знайшли 9 кліщів — усі без інфекцій. У Гаю десантників серед 14 кліщів два виявилися інфікованими. Також перевірку проводили в Знам’янці — з 33 кліщів два мали збудники хвороб.
Таким чином минулоріч 1517 кліщів дослідили у лабораторії особливо небезпечних інфекцій Кіровоградського обласного центру контролю на профілактики хвороб. З них 155 кліщів були інфікованими хворобою Лайма, яка є особливо небезпечною і викликає ураження суглобів, шкіри та м`язів, нервової та серцевої системи і навіть може призвести до інвалідності.
За словами головної санітарної лікарки, не всі кліщі є інфікованими хворобою Лайма, але водночас можуть переносити інші вірусні інфекції, зокрема вірусний енцефаліт, марсельську лихоманку, всього близько 150 інфекційних захворювань.
“В Україні, зокрема і на Кіровоградщині, спостерігається тенденція до зростання захворюваності саме на хворобу Лайма. У 2021 році в області виявили 28 випадків хвороби Лайма, 2022 році – 2 випадки, 2023 році – 80 випадків, минулоріч – 98 випадків. За три місяці цього року зафіксували 5 лабораторно підтверджених випадків хвороби Лайма”, – зазначила Надія Оперчук.
За її словами, у природі сезонна активність кліщів починається у березні та закінчується у листопаді. Проте виокремлюють два піки – квітень-травень та серпень-вересень.
Якщо кліщ перебуває на тілі людини до 1 доби вірогідність інфікування буде мінімальною. У випадку, коли термін становить 3 доби, ризик інфікування наближається до 100 %.
Надія Оперчук радить видаляти кліща з тіла безпосередньо в лікарні та відразу передавати до лабораторії на дослідження. Наголошує на тому, що лабораторному дослідженню підлягають лише живі та неушкоджені кліщі.
“Якщо людина видаляла кліща вдома, його необхідно помістити у скляний посуд на шматок вологої марлі та щільно закрити ватно-марлевим корком. У випадку, коли кліща неможливо доставити до лабораторії на дослідження, його необхідно спалити або обробити окропом”, – пояснює головна санітарна лікарка області.
Всього минулоріч 683 жителі області звернулися до лікарень для видалення кліща, а за три місяці 2025 року допомоги медиків потребувала 21 людина, з них 18 – з Кропивницького.
Нагадаємо, у Кропивницькому тривала весняна обробка зелених зон від кліщів
Читайте також: у 2024 році у Кропивницькому знайшли кліщів зі збудником хвороби Лайма
Залишити коментар: