
На Кіровоградщині тривають перевірки закладів, які надають соціальні послуги стаціонарного догляду. У ході моніторингу фахівці перевіряють дотримання державних стандартів, наявність кваліфікованого персоналу, умови проживання та безпекові вимоги. Власник одного із соцзакладів — “Дому милосердя” у Кропивницькому — висловив занепокоєння форматом проведення перевірки.
Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОВА Олександр Догаров, інформує Перша електронна газета.
В чому суть перевірок та на кого вони очікують
На Кіровоградщині комісія перевіряє якість надання послуг стаціонарного догляду у сфері соціального захисту населення. Відповідне доручення ще у лютому видали Мінсоцполітики та Національна соціальна сервісна служба України. У Кіровоградській області 12 березня доручення підписав начальник ОВА.
«У цьому дорученні було чітко прописано, що у разі виявлення невідповідності критеріям або недоліків в роботі установ, які підлягають перевіркам, необхідно провести роз’яснення щодо можливих шляхів їх усунення, або ж запропонувати надавачам соціальних послуг навчання та підвищення кваліфікації», — пояснив посадовець.
Як зазначив Олександр Догаров, на обласному рівні послуги стаціонарного догляду у сфері соціального захисту населення надають 12 комунальних інтернатних закладів. Крім того, в регіоні працюють 8 закладів недержавного сектору аналогічного профілю. Зокрема, у Кропивницькому функціонують чотири таких установи, ще по одній — в Аджамській, Олександрівській, Первозванівській та Олександрійській громадах.
Він наголосив, що питання про ліквідацію або примусову оптимізацію таких закладів не порушувалося.
Згідно з дорученням ОВА, органи місцевого самоврядування утворили спеціальні робочі групи. До їх складу увійшли представники органів соціального захисту населення, ДСНС, Держпродспоживслужби та інших дотичних установ. За словами Олександра Догарова, під час моніторингових візитів робочих груп скарг чи нарікань на діяльність надавачів соцпослуг не надходило. Проте у ході перевірки закладу «Дім милосердя» виникло непорозуміння. У соцмережах люди обурилися тим, що представники влади прийшли з перевіркою до закладу, який власними силами багато років опікується знедоленими.
«Ми знаємо, як працює цей заклад, і вважаємо, що ситуація — непорозуміння, яке має бути врегульоване. Усі ми працюємо задля одного — поліпшення умов проживання та якості соціальних послуг для тих, хто цього потребує. Жодного тиску не передбачалося. Якщо буде потрібно — ми готові допомогти і з навчанням, і з підтримкою надавачів послуг у недержавному секторі», — зазначив Догаров.
Реакція засновника “Дому милосердя”
Засновник “Дому милосердя” Володимир Лєбєдєв каже, що вперше до притулку з перевіркою прийшли ще до початку великої війни. Тоді моніторингова група порадила йому зареєструватися у Державному реєстрі надавачів соціальних послуг, зазначивши, що це є обов’язковою умовою для продовження діяльності притулку. Чоловік невдовзі порадився з юристом, який заперечив цю пропозицію і пояснив, що Володимир має право відмовитися від цього кроку.
«Мені сказали, що це обов’язкова умова і якщо я не зареєструюсь, то більше не зможу займатись притулком. Юрист пояснив, що це було б можливо, якби я для роботи притулку використовував кошти з бюджету. Проте “Дім милосердя” існує за рахунок благодійних внесків, тому вступати до реєстру чи ні — суто моє власне рішення. Тож я вирішив залишити все як є», — пригадує Володимир.
27 березня в «Дім милосердя» завітала моніторингова група, яка пояснила, що має перевірити якість надання соціальних послуг у цьому закладі.
«Я запитав у них: чому, коли в притулку під час великої війни був ремонт, ми не припиняли приймати потік людей, яким доводилося спати просто на підлозі, бо не було куди їх направити, то це нікого не бентежило тоді. Мені відповіли щось на кшталт: “ви ж не хочете реєструватись”.
Попросили показати документи, нібито не знають, хто я такий, хоча систематично направляли до мого притулку людей. Почали грубіянити, не хотіли показувати свої посвідчення, погрожували тим, що зараз приїде якась керівниця, і я точно буду змушений впустити групу до притулку», — каже чоловік.
Згодом Володимир впустив до приміщення двох представників моніторингової групи, які погодилися пред’явити документи. За результатами перевірки власнику «Дому милосердя» повідомили про певні недоліки в роботі притулку. Зокрема, були зауваження щодо місця зберігання хліба, відсутності графіків прибирання, дерев’яної стелі в укритті та відсутності там біотуалету.
«Наразі ми вже шукаємо б/у біотуалети, бо нові коштують дуже дорого. Всі інші зауваження постараємося в межах фізичних і фінансових можливостей вирішити найближчим часом. Я тільки за те, аби ставати кращим, аби притулок був комфортнішим для тих, хто в ньому живе. Але було б добре, якби до мене приходили з трохи іншим настроєм і позицією», — підсумовує Володимир.
Позиція міської влади
Директорка департаменту соціальної політики Кропивницької міськради Юлія Вовк підтвердила, що моніторингова група перевіряє наявність кваліфікованого персоналу, дотримання будівельних норм, матеріально-технічну базу та рівень доступності.
«На сьогодні можемо сказати, що всі надавачі соціальних послуг комунальної форми власності, а також ГО “Відчувай” відповідають усім критеріям. У них є установчі документи з переліком послуг, а фахівці відповідають нормам чинного законодавства», — прокоментувала вона.
Серед основних проблем, які виявили під час перевірок, — відсутність або неналежне облаштування укриттів, а також проблеми з безбар’єрністю.
«У міському бюджеті передбачено 450 тисяч гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації для облаштування укриттів», — додала посадовиця.
Що далі?
Завершити перевірки планують до 10 квітня. Після цього підсумки передадуть Міністерству соціальної політики та Національній соціальній сервісній службі України.
Нагадаємо, де опікуються знедоленими – один день в Домі Милосердя
Читайте також: Кропивницький «Дім милосердя» приймає переселенців у новому корпусі
Залишити коментар: