Що потрібно зробити наприкінці опалювального сезону, щоб уникнути пожеж

Кінець опалювального сезону – не час розслаблятися. Натомість варто подумати про те, що робити, аби в майбутньому уникнути пожеж та інших випадкових і небезпечних проблем. Зокрема варто перевірити свій котел.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Кіровоградобленерго.

Більшість мешканців на Кіровоградщині користуються виключно твердопаливними котлами або змішаною системою опалення, коли, приміром, температуру в батареях наганяють твердопаливним, а підтримують електричним котлом. Твердопаливні котли мають свої особливості в обслуговуванні по закінченні експлуатації (наприкінці опалювального сезону). Їх необхідно враховувати для подальшого уникнення пожеж.

Видалення відкладень на стінках опалювального обладнання

В дров’яних печах і камінах є відкладення сажі і креозоту. Крезот – це безбарвна (іноді жовтувата або жовто-зелена), займиста, погано розчинна у воді масляниста рідина із їдким запахом і пекучим смаком, яка виробляється з деревного або кам’яновугільного дьогтю в процесі горіння. 

Сажа і креозот – небезпечні, легкозаймисті речовини, які також мають корозійні властивості щодо систем опалення. Тому дуже важливо запланувати і підготуватися до обслуговування котла і димоходу. щойно опалювальний сезон закінчився. Це можна зробити самостійно або з залученням фахівців.

За допомогою спеціальних шкребків, лопаток, щіток і обов’язково у захисній масці необхідно ретельно очистити димохід від сажі, креозоту та інших супутніх засмічень. По-простому це називається “трусити сажу”. Окрім такого прибирання, необхідно здійснити ретельну перевірку димоходу на цілісність і наявність пошкоджень. До цього краще залучити фахівців, які професійним оком перевірять наявність тріщин, розривів, зазорів для горючих речовин та інших внутрішніх пошкоджень, які становлять потенційну небезпеку, можуть стати причиною пожежі та заитягуваня у жиле приміщення чадного газу.

Видалення продуктів згоряння одразу по закінченні опалювального сезону – це одночасно і питання безпеки, і проблема запобігання запаху. Неприємний запах зазвичай виникає через відкладення креозоту всередині димохідної труби. Оскільки висока температура і вологість змішуються з сажею і креозотом, це викликає неприємні запахи. Саме влітку найчастіше зустрічається негативний тиск повітря, яке спрямовує тягу в димоході зверху вниз і неприємні запахи потрапляють в приміщення.

В разі наявності пеллетного котла, раннє обслуговування системи може запобігти поглинання вологи, набухання, засмічення і ржавіння. 

Підготовка палива до наступного опалювального сезону

В останні роки спостерігається рекордне зростання використання твердопаливних котлів, що, в першу чергу, пов’язано зі збільшенням ціни на природний газ. Використання тепла від дров’яної печі або печі на деревних гранулах стало для багатьох домогосподарств значною економією в порівнянні з іншими видами палива, але й посилило пожежну небезпеку. Тому перевірка й очистка котла одразу по закінченні опалювального сезону стане гарантією уникнення пожеж у майбутньому. 

Поширити:

Залишити коментар: