![люди з інвалідністю](https://persha.kr.ua/wp-content/uploads/2016/06/invalid_151-e1670400106410-678x381.jpg)
Кропивницький став одним із 12 міст України, де запровадять безбар’єрні маршрути для маломобільних людей.
Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на пресслужбу Кропивницької міської ради.
Відомо, що над ініціативою працюють в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року «Рух без бар’єрів».
Наразі фахівці департаменту містобудування та земельних ресурсів міськради опрацьовують конкретні транспортно-пішохідні шляхи, які зроблять максимально доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Зокрема, на таких маршрутах всі локації будуть безбарʼєрними – це і перехрестя, переходи, заклади охорони здоров’я, освіти, соціальні та адміністративні об’єкти, заклади культури, громадського харчування, громадський транспорт тощо.
Окрім цього, передбачені відповідні навігаційні знаки, тактильні позначки та інші рішення, які забезпечать не лише комфорт, а й безпеку людей.
“Над архітектурною складовою і візуалізацією проєкту працюють фахівці відділу безбар’єрного простору та культурної спадщини, – відзначив директор департаменту Роман Лунгол. – Для нас важливо, щоб маршрут об’єднував важливі обʼєкти соціального значення та локації міського середовища”.
За інформацією Романа Лунгола, у Кропивницькому наразі розробляють чотири безбар’єрні маршрути, котрі включають в себе об’єкти, які часто відвідують в обласному центрі у західній, центральній та північно-східній частинах міста.
Найдовший маршрут пролягатиме від обласної лікарні до вулиці Полтавської, частину його закільцюють на ділянці від автостанції №2 через мікрорайон Ковалівку до Центрального ринка. Два коротких безбар’єрних шляхи для забезпечення потреб ветеранів війни проляжуть від ТЦК до Центру надання адміністративних послуг.
“Важливо, що парк комунального транспорту у Кропивницькому має у своєму підпорядкуванні достатню кількість автобусів і тролейбусів, пристосованих для перевезення маломобільних груп населення, що дозволить значно розширити географію безбар’єрних маршрутів, – зазначив заступник міського голови Олександр Мосін. – Для цього потрібно також проінспектувати готовність зупинок громадського транспорту”.
Нагадаємо, МСЕК ліквідували. Як тепер на Кіровоградщині встановлюватимуть інвалідність
Читайте також: Понад 200 вакансій для людей з інвалідністю є на Кіровоградщині