Сьогодні, 5 лютого, набрав чинності новий Порядок призначення та виплати грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги — “пакунок малюка”.
Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Михальченко, інформує Перша електронна газета.
1 січня 2025 року завершився пілотний проєкт “Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, який діяв з 2020 до 2024 року. У межах цього проєкту батьки новонароджених могли обирати між отриманням “пакунка малюка” у натуральній формі або грошовою компенсацією його вартості.
Після завершення пілотного проєкту виникла необхідність запровадити постійний механізм надання допомоги. Відтак 4 лютого 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив новий Порядок призначення та виплати грошової компенсації вартості “пакунка малюка”, що набув чинності 5 лютого 2025 року.
За словами посадовиці, родини, як і раніше, мають право обирати між натуральною допомогою — “пакунком малюка” — та грошовою компенсацією його вартості.
“До пакунка входять 35 позицій: це дитяче харчування, одяг, взуття, іграшки, текстиль, посуд. Вміст боксу оновлюється один раз на три роки”, — пояснила Олена Михальченко.
Наразі розмір компенсації становить три прожиткові мінімуми для дітей віком до шести років, а саме 7689 гривень.
За словами посадовиці, родини Кіровоградщини надають перевагу саме грошовій компенсації, ніж отриманню “пакунка малюка”. Торік її виплатили для 2579 дітей, а цьогоріч отримали понад 48 заявок на виплату коштів.
Водночас у 2024 році заклади охорони здоров’я спільно з управлінням соцзахисту Кіровоградщини видали 1517 “пакунків малюка”, а протягом січня цього року — 128.
Виплати призначають, якщо звернення за ними надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.
Для отримання коштів необхідно подати заяву:
1. у паперовій формі:
- поштою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій (військових адміністрацій);
- особисто або поштою до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або ЦНАП.
2. в електронній формі:
- до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій (військових адміністрацій);
- до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або ЦНАП.
Фінансову допомогу родини можуть отримати лише на спеціальний рахунок отримувача в уповноваженому банку. Детальніше з умовами отримання грошової компенсації можна ознайомитися на порталі ДІЯ.
Читайте також: Жасмін, Ліліт, Руфус, Соломон: як на Кіровоградщині називали дітей у 2024 році