МСЕК ліквідували. Як тепер на Кіровоградщині встановлюватимуть інвалідність

З 1 січня діючі раніше МСЕКи ліквідували, замість них працюють експертні команди оцінювання життєдіяльності людини.

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров’я ОВА Олег Рибальченко, повідомляє Перша електронна газета.

Як повідомив посадовець, раніше в області працювало 8 комісій обласних МСЕК. Зараз сформували 50 експертних команд в 10 кластерних закладах відповідного профілю. Експертні команди будуть працювати із числа безпосередньо практикуючих лікарів, які є в цих закладах.

Такі команди сформовані в:

  • обласній лікарні;
  • кардіологічному центрі;
  • онкологічному центрі;
  • психіатричній лікарні;
  • фтизіопульмонологічному медичному центрі;
  • міській лікарні швидкої медичної допомоги (Кропивницький);
  • Центральній міській лікарні (Кропивницький);
  • Новоукраїнській міській лікарні;
  • Голованівській лікарні;
  • Центральній міській лікарні міста Олександрії.

«Саме вони визначатимуть функціональні порушення і встановлюватимуть статус особи з інвалідністю. А для людей, які вже мають цей статус, зберігаються всі раніше прийняті рішення. Всі особові справи пацієнтів передані цим комісіям, графіки розглядів справ пацієнтів повністю збереглися. І відповідно зараз ці справи розглядаються новоствореними комісіями. Ми відцифрували ці справи і внесли в єдину цифрову систему», – пояснив Олег Рибальченко.

Особливість нової системи в тому, що розгляди відбуваються виключно в електронному вигляді.
З 1 січня нові пацієнти звертаються до практикуючих лікарів, і ті самостійно вносять в цю систему дані у зашифрованому вигляді, щоб  ініціювати скликання комісії. Єдина відмінність для пацієнт – тепер він не відвідує лікарсько-консультаційну комісію.

Цікаво, що пацієнт не знатиме, яка команда буде розглядати його особову справу, і комісія не знає, хто до неї потрапить. При цьому пацієнт знає лише місце і час розгляду. Це має мінімізувати корупційні ризики. Розгляд справи може відбуватися заочно. Перелік документів лишається стандартним.

«Наразі півтори тисячі пацієнтів, які в грудні подали документи, ми відцифрували, ввели в систему і в січні вже відбуваються ці розгляди. Паралельно з новими пацієнтами, які теж вносять свої персональні дані в систему», – сказав Рибальченко.

Військовослужбовцям та пацієнтам, які вперше встановлюють інвалідність, надають пріоритетність в обслуговуванні.  Хворі, які перебувають на лікарняному понад 120 днів,  зобов’язані пройти комісію для того, щоб продовжити термін тимчасової непрацездатності або призначити інвалідність у зв’язку з безперспективністю лікування. Пацієнти, котрі перебувають за кордоном, наприклад на лікуванні, мають можливість отримати інвалідності, подавши документи в електронному вигляді дистанційно.

Кількість спеціалістів експертних команд може змінюватися відповідно до  навантаження лікарів і заявок на розгляд, які призначає сама система. За нею слідкують адміністратори, котрі і призначають графіки навантажень.

Посадовець розповів, що 80 працівників, які були штатними співробітниками обласного МСЕКу, наразі перебувають в процедурі реорганізації, яка має на меті  працевлаштування їх протягом 2 місяців від моменту прийнятття рішення. Відомо, що вони не можуть бути залучені до діючих експертних команд.

Олег Рибальченко додав, що робота в експертних комісіях буде оплачуватися додатково. Фінансування – 90 тисяч на місяць на кожну команду, але не більше 300 тисяч на один заклад. Це додатковий стимул для лікарів команди: «Зараз навантаження досить значне на людей, вони мають швидко вивчити нову справу, програмне забезпечення, проте з кожним днем терміни розгляду справ скорочуються».

Нагадаємо, нововведення січня: що змінюється в житті українців?

Читайте також: керівник МСЕК Кіровоградщини – офіційний мільйонер

Поширити:

Залишити коментар:

коментар