Зооволонтери і просто небайдужі жителі Олександрії, що на Кіровоградщині, стурбовані ситуацією на місцевому кар’єрі, де залишилися зимувати лебеді-шипуни, – нещодавно там загинули п’ятеро птахів, одного дивом вдалося врятувати. Одна із причин, за версією орнітологів-любителів, – годування лебедів шкідливою їжею несвідомими громадянами.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
«У неділю, 5 січня, на кар’єрі в мене виник невеличкий конфлікт з однією молодою дамою, вона приїхала погодувати хлібом лебедів, я зробила зауваження, що не можна їм хліб, вона перед своїм хлопцем, мабуть, хотіла виглядати розумною і намагалась мені довести, що почитала і впевнена, що можна їм хліб. Так от пишу для тебе, дамочко, сподіваюсь, ти прочитаєш і побачиш, до чого призводять тупі дії таких, як ти. Жах! Вже шестеро лебедів загинули на кар’єрі в Олександрії», – написала на своїй фейсбук-сторінці небайдужа місцева жителька Катерина Штейман.
За словами Катерини, причина – годування хлібом. Пише, що врятувати вдалося лише одного птаха, УЗД показало, що його шлунок забитий хлібом. Лебідь був геть знесилений. Акцентує на тому, що птахів годувати хлібом в жодному разі не можна.
«Завжди варто розширювати свій кругозір, читати хоча б Гугл, а потім вже годувати диких птахів, адже ви можете їм тільки нашкодити», – переконана Олена Деревенець, волонтерка і палка прихильниця цих благородних птахів.
Саме вона врятувала зовсім знесиленого лебедя, два тижні ставила йому крапельниці, примусово через зонд годувала, витягнула вже майже не живого з того світу. Красеня назвали Степаном, і він впевнено йде на поправку, зі слів Олени, вже тримає голову і навіть піднімає крила.
«Птахів не варто постійно годувати, вони мають шукати їжу самостійно, лише під час несприятливих погодних умов варто допомогти лебедям. Я постійно роблю зауваження людям, проте не всі мене чують. Хлібом взагалі не можна годувати птахів, бо він жодної поживної цінності не має, провокує залипання шлунка, розлад метаболічних процесів і загибель птахів. Лебеді дуже люблять кукурудзу, гречку, зелень (кріп, петрушка, дрібно порізати), потерті яблука, моркву – все це потрібно кидати у воду, бо це водоплавні птахи, які кормляться з води», – порадила пані Олена.
З приводу ситуації на кар’єрі зооволонтерка говорить, що все дуже серйозно, вона має намір зробити розтин трупів лебедів у ветеринарній клініці, бо складається враження, що хтось це робить навмисно.
«УЗД шлунка Степана показало гемогенний вміст, це не типово для диких птахів і призводить до його зупинки, а в подальшому й до загибелі. Хтось мені сказав, чого ти втручаєшся у природний відбір. Впевнена, це не природний відбір, адже люди годують хлібом, тому птахи хворіють і помирають», – переконана Олена.
Зооволонтери та небайдужі просять громаду провести інформаційну кампанію серед людей, щоб вони не годували птахів шкідливою для них їжею. Можливо, міська влада візьме це питання на контроль, адже лебеді – справжня окраса рідної Олександрії.
Нагадаємо, лебідь прийшов за поміччю до переселенця: на Кіровоградщині врятували птаха
Читайте також: Евакуація: як зооволонтери рятували тварин з Харківщини