Аліні (ім’я змінено) 41 рік, мама двох донечок, проживає у маленькому містечку. Дітей виховувала сама, підтримували рідні, працювала по наймах, добросовісно виконувала свою роботу. Після того, як перехворіла на ковід, її життя змінилося.
Її історію Першій електронній газеті розповіли у благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький».
«Я сама по собі хвороблива. Завжди у мене то простуди, то бронхіти. А того року я захворіла на ковід і важко його перенесла. Почувалася знесиленою кілька місяців, інколи підвищувалася температура. Я пішла до лікаря, адже було так важко. Мене обстежили і побачили зміни на легенях. Так виявили туберкульоз. Я дуже злякалася за дітей, чи вони здорові?!», – згадує Аліна.
Дітей обстежили одразу – вони здорові. Проте Аліна хвилювалася, щоб не інфікувала їх, тому попросила, щоб вони поки проживали окремо. Дітей забрала до себе бабуся. Це був важкий період для жінки, але вона його витримала. Вони спілкувалися, бачилися на вулиці, гралися на майданчику, але мешкали окремо.
«Аліну не треба було переконувати у доцільності лікування. Вона трималася за дітей. Тому відповідально поставилася до свого лікування, щоденно приймала протитуберкульозні препарати, вчасно приїздила на планові обстеження. Я її підтримувала, консультувала з будь-яких питань у лікуванні, щомісячно видавали сертифікати на продукти харчування. Головне, що жінка прислухалася до кожного мого слова», – каже Тетяна Грибок – соціальна працівниця проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що підтримано Глобальним фондом.
Наразі жінка завершила лікування протяжністю у шість місяців. Результати хороші – туберкульоз в минулому. Жінка дуже хотіла почути ці слова, тому дотримувалася важливої поради – туберкульоз виліковний за умови, якщо його лікувати. Наразі вона завершує ремонт у будинку, з дня на день мають повернутися діти.
«На новорічні свята ми будемо разом. Аж не віриться, що все в минулому, а попереду дні з моїми дітьми, головне – щоб всі були здорові», – підсумовує жінка і дякує благодійній організації за турботу.
Нагадуємо, що найбільш поширені симптоми туберкульозу, це – кашель, який триває щонайменше три тижні без покращення, лихоманка (частіше з невисокими показниками температури тіла – 37,0-37,5°), пітливість, здебільшого вночі, слабкість і швидка стомлюваність, відсутність апетиту, втрата ваги.
Нагадаємо, Кіровоградщина лідирує в Україні за рівнем поширенням туберкульозу.
Читайте також: На шляху до одужання: як побороти туберкульоз