З початком активних бойових дій тисячі українців покинули свої домівки та поїхали у невідомість, у пошуках більш безпечного місця. Хтось виїхав за кордон, а хтось залишився на Батьківщині, вимушено змінивши своє місце проживання. Так сталося й з Редько Ольгою Анатоліївною, яка переїхала на Кіровоградщину з Краматорська, що на Донеччині.
Її історію Першій електронній газеті розповіли в обласному центрі зайнятості.
Переселенка, опинившись на новому місці, зрозуміла, що в першу чергу треба шукати роботу. Зробити вона це вирішила за допомогою служби зайнятості і стала на облік до Онуфріївського відділу Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.
З’ясувалося, що свого часу жінка отримала профільну освіту за спеціальністю «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання», здобувши кваліфікацію «Інженер».
Пропрацювала за фахом 11 років. А далі обставини склались так, що вийшовши з декретної відпустки, тривалий час не могла працевлаштуватись за своєю професією. Та наші люди не здаються. Пані Ольга відкрила ФОП і почала працювати вже сама на себе – тримала садовий магазин. Але війна є війна. Довелось переїжджати, жінка знову опинилась у стані невизначеності.
Вже на Кіровоградщині, в Онуфріївці, жінка розуміла, розвивати бізнес їй буде складно, та й не була впевнена, чи залишиться в регіоні на довго.
Кар’єрний радник детально ознайомила жінку з усіма можливими варіантами зайнятості, перспективами професійного розвитку, та тими активними програмами, які впроваджує служба.
Ольгу Редько зацікавило навчання за ваучером в напрямку підготовки за спеціальністю «Психологія» для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю. Тож зрозуміла, що треба відкривати нову сторінку у своєму професійному становленні.
Пані Ольга пояснює вибір нового напряму:
«Я волонтерка Червоного Хреста і працюю в напрямку психосоціальної підтримки населення. Займаюсь волонтерською діяльністю вже довгий час. Тож коли стояла на обліку і дізналась про можливість навчання за ваучером, не вагалась, в тому числі, і з вибором професії. За допомогою ваучера я змогла оплатити півтора року магістратури, зараз отримую всі необхідні для подальшої діяльності у сфері психології знання», – акцентує Ольга Редько.
У жовтні минулого року жінка була зарахована на навчання у Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. На сьогодні більшу частину свого освітнього шляху Ольга вже пройшла. До нового року жінка завершить своє навчання.
Важливо відзначити, що результатом отримання ваучера стала не тільки нова професія, а й працевлаштування. З початку жовтня поточного року Ольга Анатоліївна прийнята на роботу фахівцем із соціальної роботи в Онуфріївський селищний центр соціальних служб. Жінка відчуває себе на своєму місці і з впевненістю дивиться в майбутнє. Основна мета – знайти підходящу роботу – досягнута. А далі – нові цікаві перспективи, можливо, навіть власна психологічна практика.
Читайте також: Креветкову ферму відкрила на Кіровоградщині дружина ветерана