Мешканці Кіровоградщини постраждали від фінансових махінацій кібершахраїв

Правоохоронці затримали членів двох злочинних орагнізацій, які обкрадали українців – привласнювали їхні фінансові номери і виводили кошти з банківських рахунків. Серед постраждалих – мешканці Кіровоградщини.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією кіберполіції.

Одна з груп зловмисників знаходилася у Кривому Розі на Дніпропетровщині. Фігуранти організували схему з шахрайського заволодіння коштами з банківських рахунків громадян шляхом перевипуску сім-карток жителів різних куточків України. Під виглядом працівників одного з мобільних операторів вони телефонували українцям і за допомогою методів соціальної інженерії виманювали конфіденційну інформацію для перевипуску сім-карток. У такий спосіб зловмисники отримували доступ до онлайн-банкінгу жертв і привласнювали їх заощадження.

Наразі відомо про жертв шахрайства, які втратили понад півмільйона гривень. Повне коло потерпілих і загальна сума збитків встановлюється.

photo-5370911111534209505-y

photo-5370911111534209506-y

Інша група діяла зі Львову. Зловмисники розсилали фішингові посилання, за допомогою яких отримували доступ до інтернет-банкінгу жертв. «Працювали» ділки за кількома схемами та мали доступ до розгалуженої мережі дропів.

До прикладу, створювали сайти-двійники відомих українських маркетплейсів, а також урядових та благодійних організацій. За допомогою соцмереж і месенджерів вони розповсюджували посилання на відповідні фішингові ресурси. Потенційних жертв переконували ввести фінансові дані на підконтрольних ресурсах під приводом отримання грошової допомоги нібито від Президента України, ООН, UNICEF та інших організацій.

Ще один злочинний сценарій передбачав виманювання конфіденційної інформації у користувачів маркетплейсу за допомогою фішингу шляхом обіцянки вигідних торгівельних пропозицій.

Перейшовши за фішинговим посиланням і ввівши на таких ресурсах свої персональні дані, потерпілі фактично надавали фігурантам доступ до своїх онлайн-банкінгів, звідки зловмисники надалі виводили грошові кошти на рахунки дропів. Для підтвердження фінансових операцій зловмисники телефонували потерпілим від імені нібито працівників банків і переконували їх у безпечності цих транзакцій.

За попередніми даними, орієнтовна сума завданої потерпілим шкоди складає близько 800 тис. грн.

Викриттю зловмисників сприяли співробітники служби безпеки АТ КБ «ПриватБанк».

photo-5368422946785320925-y

photo-5368422946785320926-y

photo-5368422946785320927-y

Читайте також: Що таке скам і як від нього захиститися в інтернеті – пояснює кіберполіція

Поширити:

Залишити коментар:

коментар