На тлі ймовірних блекаутів ДСНС розробила курс, який навчить безпечно користуватися альтернативними джерелами живлення. Часткове або й повне припинення постачання електроенергії, води, газу внаслідок регулярних ворожих обстрілів – один з ключовий викликів, які стоять перед українцями та українками.
Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на пресслужбу ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.
Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді – й до нових жертв.
Саме тому Фонд Східна Європа разом із Державною службою України з надзвичайних ситуацій та за підтримки Програми EGAP, яка сприяє активній цифровій трансформації нашої країни, створили курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет».
Його мета – допомогти українцям пережити складний осінньо-зимовий період, ознайомити з ключовими правилами безпеки під час використання альтернативних джерел живлення та мінімізувати кількість побутових надзвичайних ситуацій. А також – забезпечити безперебійний доступ до онлайн-послуг навіть в умовах вимкнення світла.
«Курс розроблений у межах Програми EGAP, яка вже майже 10 років працює над цифровізацією України. Очевидно, ні про які електронні послуги чи е-демократію не може йтися, коли немає «бази» – світла, води, звʼязку. Тож EGAP коштом Швейцарії намагається допомогти українцям пройти крізь ці випробування, не втративши прогресу з цифровізації», – зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.
Протягом восьми лекцій курсу його ведучі – музиканти гурту ТНМК Олег Фагот Михайлюта та Олександр Фоззі Сидоренко, пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий, експерт з енергоефективності Святослав Павлюк – розповіли:
- як заживити квартиру, приватний будинок
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету
- як використовувати різні прилади у різних умовах
- на що звертати увагу під час вибору пристрою
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
Курс – безоплатний. Його успішне завершення дає можливість отримати сертифікат, що містить 0,2 кредити ЄКТС, або шість академічних годин, і зараховується як самоосвіта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Онлайн-курс розроблений Державною службою України з надзвичайних ситуацій за підтримки Фонду Східна Європа у межах Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
Читайте також: 35 Пунктів незламності працює у Кропивницькому