У Кропивницькому запустили онлайн-платформу для контролю за деревами

Міська рада міста Кропивницького запустила онлайн-платформу для контролю за озелененням під назвою “Зелений Кропивницький”.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією міськради.

“Зелений Кропивницький” – це інструмент, що допомагає владі інформувати громадськість про рішення прийняті у сфері озеленення, а громадськості – контролювати ці рішення.

На думку розробників, така платформа забезпечуватиме прозорість та обґрунтованість рішень, допоможе ефективніше використовувати кошти громади, зменшить корупційні ризики, адже відкриває громадськості детальні та актуальні дані щодо управління зеленими насадженнями. Відтепер будь-хто може зробити декілька кліків і самостійно перевірити, які роботи передбачені, хто є їх замовником, а хто – виконавцем, чи правомірно зрізають дерева на тій чи іншій вулиці тощо.

Платформа представлена у вигляді інтерактивної мапи з точковим зображенням дерев, які зрізали, обрізали та висаджували за рішенням місцевої влади. Кожна точка на карті – це одне дерево. Натиснувши на неї, можна дізнатися про види робіт, які відбувалися чи заплановані щодо цього конкретного дерева.

“Ми зобразили на карті схему міста і дерева, з якими працювали або працюватимуть комунальники. У верхній правій частині карти ви можете переключитися між трьома “шарами” карти: на кожному з них зображені дерева, які зрубають, які обріжуть і які посадять. Ви можете натиснути на кожне дерево і з’ясувати його вид, адресу та хто замовник (якщо це видалення чи обрізання гілок)” – пояснюють розробники.

Також внизу карти є графік, на якому показано, скільки дерев зрубали, обрізали чи посадили кожного місяця. Не в усіх дерев є точні координати, тому програма розподіляє їх на карті приблизно.

Знайти мапу можна за посиланням.

Дерево, яке росте на вулиці, в парку чи в інших публічних просторах міста, не можна видалити чи обрізати просто так. Людина чи організація, якій дерево заважає, можуть звернутися до міської влади, щоб його прибрали. Часто вони просять зрубати хворі дерева, небезпечні для перехожих чи будівель. Інколи заявники просять видалити здорове дерево, яке заважає будівництву або перекриває проїзд у двір.

Ці звернення розглядає спеціальна комісія, яка вирішує, чи варто видаляти дерево та скільки коштуватиме посадити нове. У випадку із заявниками, саме комісія вирішує, чи причини достатні, щоб зрубати дерево. Свої висновки комісія викладає у документі – акті обстеження зелених насаджень. Якщо ви хочете перевірити, чи певне дерево вирубали законно, вам потрібно шукати цей документ.

Також комісія сама повинна стежити за станом дерев у місті і видаляти старі та хворі дерева. Якщо дерево здорове, людина, яка попросила його видалити, мусить сплатити за це. Сума залежить від віку і розміру дерева. Ці гроші підуть на те, щоб посадити нові дерева.

Читайте також: 

Поширити:

Залишити коментар:

коментар