Під час моніторингового візиту до Знам’янського дитячого будинку-інтернату ІІ-ІІІ-ІV профілю представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Кіровоградській області виявили певні порушення в роботі закладу.
Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на офіційний сайт омбудсмана України.
На момент моніторингу (21 жовтня) в закладі перебувало 154 особи, які проживали у двох відділеннях: дитячому та молодіжному.
В дитячому відділенні жили 56 дітей, 29 з яких мають статус дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, та перебувають під опікою закладу.
Фахівці ознайомилися з умовами перебування дітей у дитячому будинку, дотриманням їхніх прав та інтересів.
За результатами моніторингу, адміністрації закладу надали рекомендації щодо усунення таких порушень та недоліків:
-
- неналежним чином ведуться медичні журнали, які непрошиті та непронумеровані, що може призвести до втрати або зміни інформації щодо дитини, ускладнити відстеження медичної історії та моніторинг стану здоров’я дитини;
- всі вихованці закладу мають інвалідність, приймають нейролептики, антипсихотичні, психолептичні, протиепілептичні препарати, однак посада лікаря-психіатра в штаті відсутня;
- відсутній журнал прийому психотропних препаратів вихованцями закладу, інформація про прийом препаратів вноситься в лист призначення;
- відсутній механізм утилізації прострочених препаратів та медичних відходів;
- відсутня медична ліцензія на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що призводить до порушення прав підопічних, зокрема на охорону здоров’я та медичну допомогу.
У коментарі виданню лікарка-педіатр установи Людмила Юдова повідомила, що станом на 5 листопада заклад ще не отримав офіційного документу про результати перевірки.
“Проблема з кадрами дійсно є, наш заклад не має штатного лікаря-психіатра. В Знам`янці є лише один лікар з подібною кваліфікацією, тому нам просто немає де взяти такого фахівця. Щодо неналежного ведення журналів, то можу сказати, що ми постійно і безперервно ведемо всю необхідну документацію, вона прошита, все відповідно до чинних норм. Далі, в нас просто немає потреби отримувати медичну ліцензію на препарати. Я перевірила кожен препарат, який у нас є в закладі, і жоден з них не входить до списку тих, на які необхідна ліцензія. Щодо утилізації медичних відходів, то ми наразі в процесі укладання договору з компанією, яка цим займається. Під час перевірки ми цей нюанс зазначали”,- прокоментувала інформацію опубліковану на офіційному сайті омбудсмана Людмила Юдова.
Нагадаємо, Кіровоградщина отримала 15,5 млн гривень на житло для дитбудинків сімейного типу
Читайте також: Кіровоградщина четверта в Україні за кількістю патронатних сімей