Серед новітніх методик лікування різноманітних захворювань в ортопедії, травматології, вертебрології, неврології та спортивній медицині сучасні лікарі виділяють кінезіотейпування https://timeplus.ua/kinezioteipuvannia. Це терапевтична та реабілітаційна методика, яка полягає в накладанні еластичних стрічок на клейовій основі (тейпів) на проблемні ділянки тіла. Вона використовується як самостійний метод лікування, так і ефективно доповнює мануальну терапію, лікувальний масаж та інші види терапії.
Методика кінезіотейпування дозволяє пацієнту зберігати активний ритм життя, адже забезпечує повноцінну рухливість організму і не заважає виконувати будь-які дії чи рухи.
Стандартні розміри рулону тейпа – 5 м на 5 см, від нього відрізають смужки потрібної довжини. Поздовжнє розтягнення становить до 60% довжини тейпа;
Структура тейпів (стрічок):
- бавовняна тканина
- поліакрилова клейова основа (клей не містить латексу)
- паперова підкладка (знімається перед поклейкою).
Особливості тейпів:
- гіпоалергенний склад;
- водостійкі (можна приймати холодний душ чи теплі ванни);
- поліакриловий клей, що активізується під дією тепла тіла;
- пропускає повітря, швидко висихає;
- може перебувати на тілі до 14 діб.
Призначення тейпів:
- профілактика перевантажень і травм при заняттях спортом чи значних фізичних навантажень;
- нормалізація м’язового тонусу;
- реабілітація після травм, операцій, ортопедичних і неврологічних захворювань;
- корекція положення деформованого суглоба, хребта, постави;
- полегшення болю, зняття запалення при захворюванні м’язів;
Очікувані результати від кінезіотейпування:
Еластичні тейпи дозволяють стабілізувати суглоби, підтримують сухожилля і м’язи, прискорюють процес відновлення після травм. Такий метод лікування і профілактики дозволяє уникнути застійних процесів в організмі, порушень циркуляції крові та лімфи, атрофії тканин та інших неприємних наслідків, що виникають при вимушеному обмеженні рухливості тіла.
Загалом до ефектів тейпування зараховують:
- полегшення руху в м’язах та суглобах;
- знеболення;
- протизапальна дія;
- стабілізація суглобів;
- прискорення загоєння ран;
- зміна рухового стереотипу;
- стимулювання нервових закінчень;
- та інші.
Процедура кінезіотейпування протипоказана пацієнтам з інфекційними та гнійно-запальними захворюваннями шкіри, тяжкими захворюваннями серцево-судинної і видільної системи, цукровим діабетом, тромбозом, артеріальною гіпертензією, онкологією, вагітністю.
Зверніть увагу, що самолікування може бути шкідливим для здоров’я, так само як і лікування не в професіоналів з медичною освітою, а майстрів, які лише закінчили курси. Відсутність високої кваліфікації і професійного досвіду може більше нашкодити пацієнту, ніж допомогти.