Президент підписав закон про видачу сертифікатів на купівлю книжок для молоді

Ілюстративне фото

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає видачу книжкових сертифікатів 18-річним українцям або батькам при народженні дитини.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на онлайн-медіа “hromadske.ua”.

Вже цього року українці, яким з 1 січня 2024 року виповнилося 18 років, отримають сертифікат в «Дії» на електронні / паперові / аудіальні / для осіб з порушенням зору книжки. Сертифікат діє протягом року з дня досягнення громадянином України 18-річного віку. Про це йдеться на сайті парламенту.

Вартість сертифіката становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому надається допомога. Зараз — на суму 908 гривень.

Така ж допомога надається при народженні дитини — одному з батьків або інших законних представників дитини протягом року з дня народження дитини.

«Виділені гроші з рахунків нашої молоді перейдуть на підтримку українських видавців. Як-то кажуть, всім буде щастя: і юні українці отримають книжки українською мовою за власним вибором, і видавництва, за попередніми підрахунками, зможуть за ці гроші видати додатково 1,5 -2 млн примірників», – прокоментувала заступниця голови профільного комітету Євгенія Кравчук.

Після уточнень у законі також запрацюють субсидії для відшкодування оренди для приміщень книгарень.

Як зазначається, всі виплати вже передбачені в бюджеті, тож додаткових витрат з державної казни не буде.

Нагадаємо, Ірена Карпа презентувала у Кропивницькому збірку «Я не знаю як про це писати»

Читайте також: діти з Херсонщини отримали книжки від 121 бригади ТрО Кіровоградщини

Поширити:

Залишити коментар:

коментар