Благодійні фонди “Save Ukrainians” і “Архангел” об’єднали зусилля, щоб влаштувати маленьке свято для тих, хто сьогодні найбільше потребує моральної підтримки – дітей, які втратили домівки через війну, чиї батьки зникли на фронті чи загинули в боях з російськими окупантами.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Їх зібрали в одному з залів Кропивницького, щоб трохи розважити, відволікти від проблем дорослого життя, які впали на маленькі дитячі плічки, і передати подарунки від святого Миколая.
Як розповів один із засновників фонду “Save Ukrainians” кропивничанин Андрій Сєдов, для дітей підготували розважальну програму з аніматорами, а ще – корисні і смачні подарунки від партнерів фонду з різних куточків України. Майже сотня дітей отримали набір з 11 настільних ігор від “Vladi Toys” і пакуночок зі смаколиками.
Серед гостей – кропивничанка Катерина. Вона вперше отримала запрошення від “Save Ukrainians” і радіє приділеній увазі.
“Я вперше на такому заході. Прийшла з двома дітками – донечка і синочок он танцює, – каже, тримаючи малечу на руках. – Приємно, що є можливість трохи вийти з дому, повести дітей на якісь розваги, відволікти їх і порадувати в такий непростий час”.
Пані Олена прийшла сама – її малюки хворіють. Але жінка вдячна фонду за підтримку. Вона переселенка і в минулому вже отримувала продуктові набори від кропивницьких благодійників.
“Це гарна підтримка для нашої сім’ї. Чоловік воює, ми тут намагаємося якось жити. Ціни високі, роботи немає, за дітьми треба доглядати, маємо проблеми, з якими дитсадки для нас – не варіант. Тому я дуже вдячна за допомогу”, – розповіла жінка.
Благодійні фонди “Save Ukrainians” офіційно зареєстрували у квітні минулого року.
“Ми почали займатися благодійністю з перших днів вторгнення, – каже директор і співзасновник фонду Андрій Сєдов. – Спочатку працювали через ОДА, а потім вирішили, що можемо діяти самостійно. Зібралися з друзями (всього нас п’ятеро – всі представники місцевого бізнесу) і заснували фонд. До нас доєдналися волонтери, і зараз наша команда складається з майже 15 осіб”.
Щомісяця фонд видає по кілька сотень продуктових наборів переселенцям як на Кіровоградщині, так і мешканцям інших областей України. Вручають особисто чи надсилають поштою.
“Запитів надходить дуже багато, не встигаємо всі опрацьовувати. Тому створили Телеграм-канали, де виставляємо анкети для різних категорій отримувачів, і люди реєструються, зважаючи на вимоги наших партнерів. Бо є організації, які допомагають лише багатодітним, є – людям з інвалідністю чи лише переселенцям, які ще не отримували жодну допомогу взагалі. Намагаємося охопити максимум людей”, – каже Андрій.
Наразі наймасштабніший проєкт фонду – ремонт гуртожитку для ВПО на Кіровоградщині.
Читайте також: Маленькі школярі з Голованівська купили зарядну станцію для воїнів