Якою буде ця зима – не відомо. Адже тут діють не лише природні фактори (погодні умови), а й людські (війна, імовірні обстріли і руйнація об’єктів енергетики тощо). Тому до опалювального сезону потрібно готуватися вже зараз, аби уникнути неприємних ситуацій, зокрема пожеж.
Що потрібно зробити і як підготуватися, Першій електронній газеті розповіли в ПрАТ “Кіровоградобленерго”.
1.Перевірити справність електропроводки, котлів, радіаторів, обігрівачів та інших електричних приладів. Слід переконатися, що прилади знаходиться в хорошому стані та не має видимих дефектів.
З настанням холодів почнеться інтенсивне використання електричних мереж, що може призвести до перевантаження і замикання. А якщо той чи інший прилад був ще й несправним, то біди у вигляді пожежі не уникнути.
2. Якщо ви ще не маєте в господарстві, а лише збираєтеся купити електро- чи газовий прилад для обігріву, то обирайте лише сертифікований товар від надійних продавців. Перед покупкою вивчіть технічні характеристики обраного котла чи обігрівача, перевірте чи відповідає він потужностям вашої електропроводки, а також перевірте його справність безпосередньо в місці продажу.
3. Пригадати і розповісти дітям про правила експлуатації електроприладів, а також екстені телефонні номери, зокрема Служби порятунку 101.
Неправильне, необачне і безвідповідальне поводження з електрокотлом, масляним радіатором, електроконвектором, тепло вентилятором може загрожувати життю та здоров’ю людей. Часто замикання електромереж і пожежа ставалися через експлуатацію таких приладів тривалий час при максимальному навантаженні, накриванні вологими речами (сушіння), їх залишали увімкненими на ніч чи просто без нагляду і йшли з дому.
3. Не використовувати для обігріву приміщення прилади, які призначені для приготування їжі. Ідеться зокрема про стаціонарні і портативні електричні та газові плити. Адже у випадку з електроплитою може статися пожежа, а з газовою – отруєння газом та навіть вибух.
4. Слід приділити увагу вентиляції приміщень, адже у приміщенні, де знаходиться обладнання для опалення, важливо забезпечити хорошу вентиляцію. Це допомагає уникнути накопичення чадного газу та інших шкідливих речовин, які можуть виділятися під час згоряння палива. Переконайтеся, що вентиляційні отвори не забиті та функціонують належним чином.
5. Особливу увагу потрібно приділити при використанні газового обладнання. Періодично перевіряйте герметичність газових трубок та з’єднань. Встановлюйте газове обладнання тільки відповідно до інструкцій виробника та дотримуйтесь усіх правил безпеки.
Пам’ятайте! Регулярне технічне обслуговування допоможе уникнути аварій, пожеж та інших нещасних випадків. Дотримання простих заходів безпеки та регулярне технічне обслуговування обладнання допоможуть мінімізувати ризики, забезпечити безпеку вашу та ваших близьких.
Важливо для батьків! Подбайте про обмеження доступу дітей до нагрівальних приладів, поясніть їм основні правила електробезпеки та як діяти у випадку пожежі. Знання та виконання найпростіших правил безпеки допоможе уникнути займання та зберегти життя! Бережіть себе та своїх близьких! Нехай тепло у Вашому домі буде безпечним! ПрАТ «Кіровоградобленерго» закликає у разі виявлення пожежі негайно повідомляти за телефоном «101» пожежно-рятувальний підрозділ.